Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
SHIMAshop

Nasze szczęśliwe czasy

Dzieła z pod ręki azjatyckich twórców.

Nasze szczęśliwe czasy

Postprzez Yuki_ » 1 mar 2015, o 20:31

Obrazek
Tytuł oryginalny: Watashitachi no Shiawase na Jikan
Autorka: Gong Ji-young
Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Opis:Nasze szczęśliwe czasy to powieść o odkupieniu. Gong Ji-young przedstawia historię związku Yun-su - młodego człowieka skazanego na karę śmierci i Yu-jeong - pięknej, bogatej kobiety, której pełne cierpienia życie naznaczone zostało piętnem seksualnego i psychicznego znęcania. Jej pogarda dla matki i obojętność wobec reszty świata czynią ją wyobcowaną ze społeczeństwa i izolują od jakiejkolwiek szansy na szczęście. Yu-jeong ma również ciotkę - siostrę zakonną Monikę, która od 30 lat odwiedza skazańców, rozmawia z nimi i próbuje resocjalizować. Pewnego dnia ciotka doprowadza do spotkania Yu-jeong i Yun-su. Kiedy młodzi odkrywają, że jest coś, co ich łączy (smutek), pojawia się między nimi wyjątkowe uczucie. Uczucie, które może rozwijać się w krótkim czasie przeznaczonym na spotkania raz w tygodniu. Czy nauczą się czegoś od siebie? Jak miłość odmieni ich życie? Nasze szczęśliwe czasy to opowieść o miłości, która daje coś w rodzaju osobistego zbawienia, coś, czego nie sposób zapomnieć.

Opinia: Jak większość wzięłam się najpierw za mangę(jest na CM),która jest na postawie tej książki.Bardzo dobra książka,która porusza trudne tematy.Trochę przygnębiająca :( W książce poznaje się o wiele lepiej bohaterów niż w mandze.Mają tam wyraźne charaktery oraz wiemy więcej o przeszłości Yun-su,a także co go kierowało do popełnienia zbrodni.Bardzo dobra książka,która porusza trudne tematy.
Ostatnio edytowano 1 mar 2015, o 20:47 przez Yuki_, łącznie edytowano 1 raz
Yuki_
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 24 gru 2012, o 18:54
Pochwały: 1

Nasze szczęśliwe czasy

Postprzez Shou » 1 mar 2015, o 20:42

Nie wiedziałem że jest na podstawie książki. Dzięki, nabędę jak tylko będę miał wolne środki :DD .
Shou
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 22 kwi 2014, o 13:12
Pochwały: 11

Nasze szczęśliwe czasy

Postprzez Yuki_ » 1 mar 2015, o 20:49

Właśnie dlaczego założyłam temat aby kogoś poinformować.Ja sama przez przypadek się o tym dowiedziałam.Warto kupić zwłaszcza,że nie ma szans na wydanie u nas mangi.Waneko kiedyś chciało wydać,ale autorka się nie zgodziła -.-
Yuki_
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 24 gru 2012, o 18:54
Pochwały: 1

Powrót do Literatura azjatycka