Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Kurs Manga

Sukiyaki Western Django (2017)

Najlepsze, ale też najgorsze filmy/seriale autorstwa naszych skośnookich braci.

Sukiyaki Western Django (2017)

Postprzez Yuki_chan3 » 28 mar 2017, o 19:44

Film, który dosłownie skradł me serce po pierwszym obejrzeniu. Osobiście bardzo doceniam pyszności nieziemsko utalentowanego reżysera jakim jest Takashi Miike i to w jak pokręcony i czasami nawet niesmaczny sposób pokazuję świat. Dane mi było widzieć różne perełki tego pana jak np. „Ichi the Killer”, „VisitorQ” , „Słomiana tarcza” czy „Crows Zero” i nie mogę powiedzieć by któryś mnie na swój sposób nie zachwycił.

Sukiyaki Western Django jest japońskim westernem (tak, dobrze widzicie. nie zrobiłam tu żadnego błędu) z 2017 roku, który wzorowany był na spaghetti westernie „Django” Corbucciego. Oczywiście jak na Miike przystało mamy tu również nawiązania do dzieła pana Kurosawy m.in. „Straży przybocznej”.
Sam film opowiada historię dwóch klanów Heike (czerwoni) i Genji (biali), które już od dawna toczą ze sobą wojny. Akcja rozgrywa się w kilkaset lat po bitwie pod Dan-no-Urą w małym miasteczku Yuda , do którego przybywa samotny rewolwerowiec będący wielką zagadką dla wszystkich mieszkańców. Więc mamy tu tak bardzo znany nam tu konflikt dwóch klanów, małe miasteczko i mroczny, samotny „gość”. Ale czy na pewno to wszystko..?
Takashi Miike jest jednym z tych reżyserów, których każdy film jest tak bardzo specyficzny i oszałamiający. Sceny walk są brutalne i momentami aż przerysowane, ale piękne na swój pokręcony sposób. Ostatnio spotkałam się z fajnym podsumowaniem „Sukiyaki” iż nie jest może aż tak brutalny jak jego poprzednicy, ale za to dopieszczony formalnie. Jak najbardziej zgadzam się z tego typu opinią.

Jak dla mnie wisienką na tym przepysznym, pełnym orientalnych nut torcie jest Tarantino odgrywający tu małą, aczkolwiek ciekawą i zapadającą w pamięć rolę.

Filmy Miike są bardzo oryginalne i pełne brutalności więc nie każdemu mogą przypaść do gustu, ale polecam zapoznać się chociażby z tym tytułem i samemu pozwolić sobie ocenić czy to pozycja które również was zachwyci.

Obrazek

Obrazek

"Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie." /Dante Alighieri "Boska komedia"

Yuki_chan3
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 19 paź 2012, o 00:07

Powrót do Kinematografia azjatycka