Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
RadioAoi.pl

Mangowe wycieczki w góry i doliny.

Spotkania forumowe i eventy organizowane, lub współorganizowane przez kyuu.pl.
Regulamin działu
Tutaj znajduje się archiwum spotkań forumowych. Jeśli jesteś zainteresowany odbywającymi się w Krakowie spotkaniami mangowymi szukaj informacji na naszym facebooku!

Postprzez Inalion » 10 lis 2013, o 18:26

Lubicie spacerować? Ja się właśnie przekonałam, że od czasu do czasu - czemu nie, zwłaszcza w wyborowym towarzystwie! Zainspirowana wycieczką do Zakopanego, która okazała się wielkim sukcesem pytam: gdzie i kiedy pójdziemy następnym razem? Kto chciałby się z nami wybrać na łono natury?

Obrazek

Jak na razie jestem zdecydowana znowu pojawić się w Zakopanem, ale jak już będzie ciepło. Data wstępna: https://www.facebook.com/events/5415438 ... /?source=1
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Re: Mangowe wycieczki w góry i doliny.

Postprzez Lillix » 10 lis 2013, o 19:56

Moi drodzy.

Chciałabym zaproponować na przyszły rok wycieczkę w moje najulubieńsze Pieniny.
Ściślej mówiąc, chodzi mi o małą wieś Jaworki niedaleko Szczawnicy.
Jeśli chodzi o przejazd: Pojechalibyśmy autobusem z RDA do Szczawnicy (koszt biletu mniej więc taki jak do Zakopanego - około 20 zł), po czym przesiedlibyśmy się do busa prosto do Jaworek (ok. 3,50zł za bilet).
Co do noclegu (jeśli ktoś byłby za) to myślałam o tym u ludzi, do których jeżdżę od jakichś 10 lat. Rodzina ta mieszka ok 2, 3 kilometrów od centrum (Czarna Woda), prowadzi główny sklep w Jaworkach i jest zajebista. Kwota za dobę wynosiłaby gdzieś 30, 35 zł za odobę(musiałabym się spytać). Jest jednak jedno ale - w zeszłym roku pojawił się u nich nowy członek rodziny - mały Oluś, więc trzeba byłoby się jakoś w miarę normalnie - tu krzyki, tupania etc. - zachowywać. :P

Pieniny, pomimo tego, że są o wiele niższe, dorównują Tatrom swoim pięknem i czarującym klimatem.

Opcje na trasy są różne, w zależności od tego, jak długo tam będziemy i ile ma trwać wycieczka.
[Wersja dla tych, co nie chcą się męczyć, lub na pierwszy dzień pobytu: ]
Wycieczka do Wąwozu Homole, a potem spacer na Białą Wodę.
[Ogólne propozycje: ]
Wycieczka na Wysoką przez Białą Wodę, Przełęcz Rozdziele i Wierchliczkę.
Wycieczka na Palenicę w Szczawnicy przez Durbaszkę w Jaworkach. Potem można byłoby zjechać wyciągiem krzesełkowym z Palenicy. Opcjonalnie, można by się poszwendać potem po Szczawnicy.
Wycieczka na Radziejową w Beskidzie Sądeckim.

I wreszcie dwie wisienki na torcie, tak to porzygu: (do wyboru)
1) Wycieczka z Krościenka n/D na Trzy Korony, aby jarać się widokiem przełomu Dunajca, Pienin Spiskich i Tatr oraz zejście przez Sokolicę i jaranie się fajną sosenką.
2) Przejście Drogą Pienińską do podnóża Trzech Koron, opcjonalnie zwiedzenie Czerwonego Klasztoru, zaopatrzenie się w pobliskim w sklepie w Złotego Bażanta, czy tam inszy niesmaczny alkohol i powrót z łupem grzecznie przez kładeczkę do Sromowiec Wyżnych, czy tam Niżnych, nie pamiętam, a ze Sromowiec busem do Szczawnicy.

Podkreślam, Pieniny to nie wysokie góry tak jak Tatry, najwyższy szczyt ma ok. 1225m.n.p. (i jest w Pieninach Małych lol. xD), ale nie na darmo mówi się, że osoba, która raz tam była, chce tam wracać. :D

Liczę na pozytywny odzew, bo jak nie, to w ryj.

Zapraszam do oglądnięcia galerii.
http://www.irart.pl/galerie/pieniny.html

http://www.mapofpoland.pl/Jaworki,zdjecie,24709,Bac%C3%B3wka.html#galeria

Pozdrawiam. ^^
Lillix
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 3 lip 2013, o 19:03
Pochwały: 1

Postprzez Nachi » 11 lis 2013, o 01:11

Brzmi kusząco zwłaszcza że w pieninach mnie jeszcze nie było :-D
Nie wiem jak będzie z terminami i możliwościami wycieczkowymi u mnie za rok (zwłaszcza że dla mnie to drugi koniec kraju) ale wstępnie wyrażam "pozytywny odzew" :P
Spoiler: pokaż
Obrazek
Nachi
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 10 gru 2012, o 19:24
Pochwały: 10

Postprzez Inalion » 11 lis 2013, o 01:13

Ja bym poszła nawet jakoś teraz, jak snieg będzie, bo czemu nie? W niskie góry... Tylko nie wiem, czy jest sens, czas i fundusze.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Postprzez Asper » 11 lis 2013, o 10:13

no ja bym nie ryzykował wyprawy w góry nawet nickie gdy szlak jest oblodzony;P gdy ludzie nie są przyzwyczajeni i doświadczeni w takich warunkach bardzo łatwo o wypadek a wtedy cóż... zrobi się cholernie niebezpiecznie;P

Mi osobiście Pieniny odpowiadają jeżeli tylko z czasem będzie w porządku to będę;D no i o ile ta imprezka miałaby być otwarta dla każdego chętnego :D

Tak czy inaczej ja na pewno byłbym samochodem bo za autobusami nie przepadam;D ewentualnie kogoś po drodze mógłbym zgarnąc ale to wszystko dopiero do ustalenia;P

A nie mysleliście może o sylwestrze?;> bo tak się składa że ja nie bardzo mam plany na sylwestra a mozna by było coś fajnego zorganizowac;D
Asper
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 28 paź 2013, o 19:35

Postprzez Inalion » 11 lis 2013, o 12:20

no ja bym nie ryzykował wyprawy w góry nawet nickie gdy szlak jest oblodzony;P gdy ludzie nie są przyzwyczajeni i doświadczeni w takich warunkach bardzo łatwo o wypadek a wtedy cóż... zrobi się cholernie niebezpiecznie;P
Ja dużo chodziłam po górach w dzieciństwie, bardziej na myśl przychodził mi pół metrowy śnieg, niż lód, ale zależy od pogody, masz rację, że może być niebezpiecznie. Zresztą nie wszyscy pewnie mają odpowiednie buty.

no i o ile ta imprezka miałaby być otwarta dla każdego chętnego :D
Nie, piszemy o tym na forum, żeby Wam zrobić smaka >D Hahaha. Jasne, że otwarta dla wszystkich.

Tak czy inaczej ja na pewno byłbym samochodem bo za autobusami nie przepadam;D ewentualnie kogoś po drodze mógłbym zgarnąc ale to wszystko dopiero do ustalenia;P
Jesteś z Krakowa, jeśli dobrze widzę... :O Czemu jeszcze nie było Cię na żadnym forumowym spotkaniu? :P Już przy tej wycieczce planowaliśmy jechać dwoma autami, jednak nie udało nam się znaleźć drugiego, a pierwsze było jednak potrzebne na miejscu i plan padł... Byłoby super, gdyby przy drugim wyjeździe się udało, bo przy pełnych samochodach za paliwo wychodzi tyle samo, co za busa, nawet mniej.

A nie mysleliście może o sylwestrze?;> bo tak się składa że ja nie bardzo mam plany na sylwestra a mozna by było coś fajnego zorganizowac;D
A nie ma jeszcze takiego wątku na forum? Myslałam, że zakładałam. Mały offtop: https://www.facebook.com/events/598347393562612/ link do wydarzenia, ale na razie wszystko stoi pod znakiem zapytania.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Postprzez Lillix » 11 lis 2013, o 13:55

oh, źle napisałam, Wysoka jest niższa - 1050m.n.p.m. Brawo ja :D
PS. Razem z Lewkiem Myszkinem żądamy też Bieszczad. :D ale to kiedy indziej.

A podróżowanie po śniegu, który zakrył szlak też nie jest bezpieczne. Można łatwo zabłądzić.
Lillix
Kouhai
Kouhai

Postprzez Asper » 11 lis 2013, o 14:18

@Inalion tak sie składa że zarejestrowałem się tutaj z tydzień czy dwa temu;) więc nie było okazji;) Ja osobiście też nie posiadam butów do wędrowania po górach:P jakoś nigdy nie było takich wypraw które by potrzebowały takiego sprzętu i ilości dających szansę na zwrócenia się tego sprzętu;P
no dokładnie to ja mieszkam jakieś 40-50 km od krakowa ale tam studiuję i mieszkam w weekendy;) ale cóż to jest podskoczyć kawałek?;> tak czy siak jak coś to zawsze można się jakoś dogadać;) Chetnie wybiorę się na następną imprezę jak tylko nie przeoczę jej tu na forum.

Jeżeli chodzi o sylwestra to czekam na jakieś informacje tylko;D
Asper
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 28 paź 2013, o 19:35

Postprzez Inalion » 11 lis 2013, o 14:22

Lillix, możemy rozplanować róże góry, różne wjazdy, kiedy Wam wygodniej. Na caaały rok, hahaha.

Chetnie wybiorę się na następną imprezę jak tylko nie przeoczę jej tu na forum.

Zapraszam na nasz profil na facebooku - tam na 100% znajdziesz wszytskie informacje o nadchodzących imprezach. Najbliższa w sobotę.

Ja osobiście też nie posiadam butów do wędrowania po górach:P
Ja posiadam, tata mnie zmusił, żebym posiadała,.

Lillix, a hgdzieś czytałam, że jakiś ładny wąwóz jest w Jaworkach...? szłabym.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Postprzez Lillix » 11 lis 2013, o 15:13

Tak, to jest właśnie ten słynny Wąwóz Homole. Jest na serio piękny! Tylko szkoda, że został oszpecony metalowymi schodkami i mostkami, co by się turyści przypadkiem nie pomęczyli... -.-

W sumie to wpadłam na pewien pomysł. Skoro schronisko na Durbaszce jest czynne cały rok, a podejście pod nie jest tylko na piechotę, to znaczy, że bez problemu moglibyśmy sobie wejść na Durbaszkę i pobyć trochę. :D http://www.durbaszka.pl/cennik
Taka namiastka wyprawy, gdy będą lepsze warunki. :)
Lillix
Kouhai
Kouhai

Następna strona

Powrót do Spotkania forumowe