Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
SHIMAshop

Rangi na forum

Dział poświęcony naszemu forum.

Rangi na forum

Postprzez zonk486 » 27 kwi 2011, o 12:52

i tak go mamy - poza tym zalewem głupich postów jest. np ta rozmowa, bo i tak wszyscy wiedzą, że to adminacja ma ZAWSZE ostatnie zdanie na ten temat. Ja tylko proponuję skalę i krok, a co wy z tym zrobicie, to nie moja sprawa. Jeśli jest to za duży próg, to ok, ale uważam, że przy 1,5k postów za rok będzie to samo... Poza tym jeśli user jest 2 lata na forum, to podejrzewam, że i tak będzie pisał, bo jest zainteresowany tą tematyką i rangi ma generalnie w dupie. poza tym chodzi o to, żeby pokazać postęp danego użytkownika na forum, a nie ustanawianie granic pomiędzy "ten szpanuje na wiosce, bo ma max rangę", a "ten jest noobem, bo jeszcze dochodzi do max rangi" (przynajmniej tak mi się wydaje, ale to tylko moje zdanie...). a postęp da się określić kolejnymi rangami.Innym faktem jest, że na razie jedyną osobą, którą widziałem i miałaby (na dzień dzisiejszy) max rangę, byłaby In, która i tak ma admina, ale to inna sprawa...
zonk486 - technik informatyk, technik prowadzenia dówniarskich kłótni, ecchitard,
Obrazek
Obrazek
Admin-san, zonk486 wa asobi ni ikimashita!!
*Odradza się czytanie postów tego użytkownika przez osoby o fanatycznym podejściu do anime typu Naruto i Death Note
zonk486
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 8 sie 2010, o 00:21
Pochwały: 3

Rangi na forum

Postprzez Baka » 27 kwi 2011, o 18:19

okej,to ja wyrażę może troszkę inne zdanie niż wszyscy tutaj:) może jestem krótko na forum i nie jestem szczególnie aktywny,mimo,że większość tematów czytam,to uważam,że rangi na forum nie są szczególnie ważną sprawą (przynajmniej dla mnie),więc dla mnie to żadna różnica jaką rangę mieć będę,bo dla mnie ideą tego forum jest dzielenie się swoją opinią i w ogóle zebranie grupy ludzi która ma podobne zainteresowania,może jestem inny:P ale dla mnie to po prostu nie ma zbyt wielkiego znaczenia,jest to jest,jakby nie było,to też nie byłoby żadnej różnicy.

a jeśli już mówić o pułapie,to też uważam,że 1500-2000 jest dobrym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy.:) zonk486 -> może i rzeczywiście,problem powróci za jakiś rok,może troszkę więcej,ale forum ma to do siebie,że co jakiś czas trzeba coś zmieniać,ulepszać,dopracowywać,więc to chyba żadne wytłumaczenie,czy powróci,czy nie,a bierzemy pod uwagę większą ilość użytkowników,to około 2000 jest lepszym rozwiązaniem,ponieważ nie wszyscy są tak aktywni,że mają taką liczbę postów.:)
jeśli za x czasu dojdziemy na forum do tego,że rangi trzeba będzie wymienić to po prostu się je zmodyfikuje,takie moje zdanie.:)
a jeśli byłby pułap około 3000 to mogłoby się automatycznie wiązać z tym co napisał płk DruidKDW,że ludzie zaczęliby pisać jakieś randomowe posty,a to jest trochę bez sensu.
Obrazek
Baka
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 5 lip 2010, o 18:43

Rangi na forum

Postprzez zonk486 » 9 maja 2011, o 21:31

Baka napisał(a): zonk486

ustawka się zbliża?? ok... tylko byle mi EP nie rozwalili...

Baka napisał(a):może jestem krótko na forum i nie jestem szczególnie aktywny,mimo,że większość tematów czytam,to uważam,że rangi na forum nie są szczególnie ważną sprawą (przynajmniej dla mnie),więc dla mnie to żadna różnica jaką rangę mieć będę,bo dla mnie ideą tego forum jest dzielenie się swoją opinią i w ogóle zebranie grupy ludzi która ma podobne zainteresowania,może jestem inny:P

Pośrednio masz rację, jednak rangi są pewnego rodzaju oznaczeniem "stopnia przynleżności" i gwarantuję, że są sosby, które biorą rangi pod uwagę przy ustalaniu pozycji danego usera. Ja osobiście rangi też mam gdzieś (bo po co mi one?? +10 do lansu wolę uzyskać innymi metodami), jednak są pewnym miernikiem, do którego ludzie odnoszą się przy czymś. dlatego nie można zostawiać kwestii rang w jakimś nieładzie kompletnym... Co do liczby postów - dostosuje się do reszty, ale mam swoje zdanie, które wyrażam - do tego służy forum... <podobno, a podobno to Krakow Niemcy zbudowali...>

-- 9 maja 2011, o 21:31 --

Swoją drogą: myślę o tym, że ta rozmowa powinna pojawić się dopiero w momencie, gdy najwyżdzą rangę otrzyma conajmniej 10% forumowiczów (ok. 60-70 osób) - na razie ja mam rangę sensei i jestem w top15 na forum - więc nie ma na razie z tym problemu...
zonk486 - technik informatyk, technik prowadzenia dówniarskich kłótni, ecchitard,
Obrazek
Obrazek
Admin-san, zonk486 wa asobi ni ikimashita!!
*Odradza się czytanie postów tego użytkownika przez osoby o fanatycznym podejściu do anime typu Naruto i Death Note
zonk486
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 8 sie 2010, o 00:21
Pochwały: 3

Rangi na forum

Postprzez MiiyU » 13 maja 2011, o 16:30

może nie do końca. bo jakoś 30-40% użytkowników ma konto, ale go już nie używa. ale tak ok. 20 lub więcej osób powinno mieć ponad 500 postów, żeby dać jakieś nowe rangi.
MiiyU
Senior Member
Senior Member

Dołączył (a): 5 kwi 2010, o 18:40
Pochwały: 1

Rangi na forum

Postprzez Foksy » 24 maja 2011, o 21:14

cytat zaczerpnięty z tego http://kyuu.pl/viewtopic.php?f=5&t=867&start=70 tematu

HollowZangetsu napisał(a):Następną rzeczą to ja bym dał rangi, jest ich troszkę mało... i dałbym inne nazwy, na forum gdzie jestem adminem rangi dałem z anime, (tak wiem "zapraszamy do tematu rangi") mniej więcej zaczyna się od genina, poprzez shinigami, aż do generałów i takich tam. Wzorowałem się na postaciach, jedna z końcowych rang to np Zero, Kira... i takie tam :P
Ostatnia ranga specjalna. jest to ranga którą nadaje sobie ją sam user ;P jak dla mnie dobra sprawa :)

co do rang powiązanych z konkretnymi seriami- nie podoba mi się ten pomysł,bo różni ludzie mają różne upodobania i osobiście mimo tak błahego powodu jak ranga na forum byłabym wściekła mając będąc 'Kirą' czy innym szitsudżi bo:
1.wybaczcie,ale to jest lamerskie xD"
2.może akurat nie lubię danego anime/postaci
HAKUNA MATATA
Spoiler: pokaż
Obrazek

Your HEP HAP level is not high enaugh
Foksy
Senior Member
Senior Member

Dołączył (a): 26 lip 2010, o 22:30
Pochwały: 2

Rangi na forum

Postprzez sacronius » 25 maja 2011, o 13:07

Foxy napisał(a):co do rang powiązanych z konkretnymi seriami- nie podoba mi się ten pomysł,bo różni ludzie mają różne upodobania i osobiście mimo tak błahego powodu jak ranga na forum byłabym wściekła mając będąc 'Kirą' czy innym szitsudżi bo:1.wybaczcie,ale to jest lamerskie xD"2.może akurat nie lubię danego anime/postaci

3. Oprócz wybitnych serii większość posiada fanbase najwyżej sezon, dwa po emisji. panta rhei

4. Jak to stopniować? Czy Mokona jest lepsza od Luny i Pikachu? Chcecie abyśmy się z adminami pozabijali?

5. Tylko admini by wiedzieli na pierwszy rzut oka, kto ma wyższą rangę od innego. I stali użytkownicy.
Obrazek
sacronius
Techniczny
Techniczny

Dołączył (a): 9 sty 2010, o 19:14

Rangi na forum

Postprzez theorist » 25 maja 2011, o 13:23

rangi z postaciami z anime mogły by być gdyby były na podstawie wieku anime a nie ulubionej postaci (starsze anime, wyższa ranga), a postać do rangi byłaby główną postacią z najpopularniejszego anime danego sezonu(roku), wybranego w głosowaniu i tyle.
niah niah niah niah

Obrazek
Obrazek
Obrazek
theorist
Kakka
Kakka

Dołączył (a): 26 lut 2011, o 20:06
Pochwały: 20

Rangi na forum

Postprzez Inalion » 25 maja 2011, o 13:26

A dlaczego im starsze, tym wyższa? Może ktoś woli nowsze serie? Kompletnie bez sensu o(--)o
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Rangi na forum

Postprzez sacronius » 25 maja 2011, o 13:42

Jakby mi ktoś nadał rangę "Tsubasa Ozora" to bym walnął taką osobę (jakby była w zasięgu ręki).
Obrazek
sacronius
Techniczny
Techniczny

Dołączył (a): 9 sty 2010, o 19:14

Rangi na forum

Postprzez Yamette » 25 maja 2011, o 14:00

Imho obecne rangi są w porządku... i tak nie wiem co znaczy połowa z nich, ale od czego jest w końcu pasek graficzny obrazujący ilość postów użytkownika? No i co najważniejsze - sama liczba postów.

Nie przywiązuję zbyt dużej uwagi do rang i wiem z autopsji, że ich wymyślanie jest niesamowicie kłopotliwe... bo nigdy nie dogodzi się każdemu.

Moją propozycją jest to, że osoba która przekroczy maksymalny próg, będzie mogła sama nadać sobie jakiś tytuł. Reszta zaś niech zostanie tak jak jest.
Ostatnio edytowano 25 maja 2011, o 14:05 przez Yamette, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Yamette
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 13 maja 2011, o 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum