Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Manga

Co zrobić, aby zachęcić ludzi do pisania na forum?

Dział poświęcony naszemu forum.

Postprzez Saru » 19 mar 2016, o 17:55

No to ja teraz też właśnie piszę posta, już nikt mi nie zarzuci, że nic nie piszę o^^o o^^o o^^o

Oczywiście, żeby nie był to totalny offtop to dodam, że aby zachęcić ludzi do pisania na forum trzeba pisać posty, jak chociażby ja! :DD

Autor postu otrzymał pochwałę
Saru z bazaru
Saru
Troll
Troll

Dołączył (a): 11 lut 2012, o 22:20
Pochwały: 3

Postprzez Zibi » 19 mar 2016, o 21:18

cpt Shadryss napisał(a):widzisz napisałem posta a nawet teraz 2 xD

Drogi kolorowy pedale, upraszam o nie nabijanie postów. Idźże co mądrego (hehe) napisz.

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
I'm 12 years old and what is this?
Zibi
Techniczny
Techniczny

Dołączył (a): 19 lip 2010, o 18:13
Pochwały: 64

Postprzez Inalion » 20 mar 2016, o 16:15

O, widzę, że mamy postępy w temacie :D Aby rozruszać forum trzeba pisać posty, ale mądre! :D Dzięki Zibi!
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez Heos » 21 mar 2016, o 16:38

Ale to prawda objawiona od lat. Jeżeli na forum się dzieje. Jest żywe to ludzie ciągną i piszą.

Własnej inicjatywy w tych czasach prawie nie mają.
"It's time somebody put you in your place, human!" - Nosferatu Alucard
"If you're always worried about crushing the ants beneath you...you won't be able to walk." - Berserk Guts
Heos
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 12 maja 2013, o 18:58
Pochwały: 12

Postprzez Inalion » 21 mar 2016, o 17:37

Heos napisał(a):Własnej inicjatywy w tych czasach prawie nie mają.

No i w tym tkwi problem hah :D

A może jakiś konkurs hmmm ;)
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez Duriel » 17 maja 2016, o 15:34

Sprawdzonej recepty nie ma, ale na moim przykładzie. Lubię konstruktywne dyskusje, z których coś wynika, a poważny temat nie jest opracowywany tylko w dwóch zdaniach, nie dając tym samym sensownego punktu widzenia drugiej osoby, który można byłoby osobiście przemyśleć, tylko faktycznie coś co można przeczytać i dzięki temu poznać czyjeś przemyślenia, podzielić się punktem widzenia, doświadczeniem. Dyskusja, która nie jest czczym pieprzeniem "byleby napisać posta", a wartościową merytorycznie rozmową. Przynajmniej szukałem czegoś takiego tutaj i dlatego postanowiłem się zarejestrować. Był to w rzeczy samej jeden z powodów. Możliwe, że większa ilość ciekawych i bardziej wymagających tematów, mogłaby pomóc aktywności na forum.

Z innych rzeczy dobrą zachętą będzie dodanie jakiegoś systemu "nagród" za pisanie. Może to być system zmieniający rangi w jakiś bardziej fikuśny lub widoczny sposób, możliwość zdobywania jakiejś waluty? Są skrypty, które generują punkty za posty, a za nie można kupić np: kolor nicku itd. C:

Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia Jego Wyobraźnia.

Duriel
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 14 maja 2016, o 21:02
Pochwały: 7

Re: Co zrobić, aby zachęcić ludzi do pisania na forum?

Postprzez cycbrilu » 17 maja 2016, o 16:17

Duriel napisał(a):Z innych rzeczy dobrą zachętą będzie dodanie jakiegoś systemu "nagród" za pisanie. Może to być system zmieniający rangi w jakiś bardziej fikuśny lub widoczny sposób, możliwość zdobywania jakiejś waluty? Są skrypty, które generują punkty za posty, a za nie można kupić np: kolor nicku itd. C:

Ale po jaka cholere takie bajery. Juz lepiej zeby ktos napisal ze 2-3 ciekawe i sensowne posty (jak sam piszesz), niz lecial na ilosc, co przy tego typu systemie nagradzania jest bardzo prawdopodobne.
Obrazek
cycbrilu
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 16 sty 2016, o 01:32
Pochwały: 6

Postprzez Duriel » 17 maja 2016, o 16:24

Taki system widziałem na jednym z forów dyskusyjnych o FT (jeśli mnie pamięć nie myli). Od tamtejszego administratora wiem, że sprawował się całkiem fajnie. Ludzie chętniej szukali tematów, w których mogli się wypowiadać a jeśli temat faktycznie ich zainteresował - rozpisywali się i zagłębiali bardziej.

Poza tym - ten system jest odzwierciedleniem tego co się pisze. Można ustawić 1 punkt = 1 znak. Chcesz mieć yyy rangę za 50000 tysięcy punktów? No to się będziesz musiał postarać.
Tyle, że to taki "dodatek", dla osób, które lubią tego typu "bajery" C:

Innymi słowy, więcej postów =/= więcej punktów. Nie znam jeszcze waszej społeczności. Więc rzuciłem jedynie pomysłem, który sprawdzał się w innym miejscu. ^^

Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia Jego Wyobraźnia.

Duriel
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 14 maja 2016, o 21:02
Pochwały: 7

Postprzez cycbrilu » 17 maja 2016, o 16:31

Imo wydaje sie patogenne, kazda forma nagradzania za prowadzenie dyskusji mi sie takie. Chociaz przyznam, ze sam z czyms takim na zadnym forum nie mialem stycznosci. Forum niestety to taka samonapedzajaca sie rzecz, ktorej chocby sie czlowiek nie wiem jak staral, to sam nie rozkreci i udzwignie, trzeba kilkoro :p
Obrazek
cycbrilu
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 16 sty 2016, o 01:32
Pochwały: 6

Postprzez Xarn » 17 maja 2016, o 22:06

Mamy już dwa "systemy" które spełniają identyczną rolę: rangi (za pisanie), i pochwały (za pisanie z sensem ;) ) więc nie wiem czy trzeba kolejnego.
Poza tym nasz "techniczny" pojawia się raz na rok więc tym bardziej implementowanie dodatkowego systemu nie wchodzi w grę ;)
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum