Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Detective Conan

Facebook forum Kyuu

Dział poświęcony naszemu forum.

Facebook forum Kyuu

Postprzez Inalion » 20 lut 2017, o 22:56

Trash napisał(a):...Chciałabym się kiedyś z Wami w Krakowie spotkać, jak już będę bliżej mieszkać może :(

Zapraszamy :) W lecie będą ogniska, jeśli tylko Ci nie będą przeszkadzać gimbusy to zapraszam ;) Natomiast takie spokojniejsze to już trzeba byłoby się ustawić w gronie starszych osób.

yuoshi7 napisał(a):Względem spotkań, do Krakowa mam z 170km w jednym kierunku...

Nie tak daleko :lol: Ale wiadomo, nie zmuszamy nikogo do porzyjazdu, mi też by się nie chciało jechać z drugiego końa Polski :) Zwłaszcza, że tak jak już pisałam, Wy tutaj i osoby z krakowskich mangowych to zupełnie dwie różne grupy osób i nie ma gwarancji, że bawilibyście się dobrze. W końcu ludzie są różni.

Więcej sensu miałoby zrobienie zlotu osób z forum, ale kiedyś juz próbowaliśmy i w końcu nie wyszło... Pewnie dlatego, że wciąż było dużo dojeżdżania.

EDIT: w każdym razie na razie ;) używajcie forum do woli :D W sensie shouta ;) Mamy wykupiony serwer jeszcze na 10 miesięcy, także potrzeby przenoszenia się nie ma :)
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Facebook forum Kyuu

Postprzez Saru » 23 lut 2017, o 22:46

Jeśli chodzi o facebook'a, to ja zdecydowanie odpadnę, bo właśnie forum ma w sobie to, że możemy porozumiewać się po nickach, nie obnażać swoich danych, a takie udzielanie się na fejsie niestety do tego nas zmusza. No, ale jesteśmy w globalnej wiosce, ja nie zamierzam się za bardzo "obnażać" publicznie, facebook nie zapewni wielu rzeczy, które zapewniały fora, a szczególnie prywatności ale taka kolej rzeczy jak widać :P Pomysł z discord mógłby być w porządku w sumie, ale jeśli wypali i ktoś się tym zajmie, a jak nie, no to: https://youtu.be/vsl3gBVO2k4?t=98
Saru z bazaru
Saru
Troll
Troll

Dołączył (a): 11 lut 2012, o 22:20
Pochwały: 3

Facebook forum Kyuu

Postprzez Inalion » 24 lut 2017, o 21:09

A czy ktoś by był chętny do czuwania nad discordem? Założę, bo widzę, że dużo chętnych, ale kompletnie jeszcze nie wczytywałam się w to, czy tam są moderatorzy czatu? :D
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Facebook forum Kyuu

Postprzez Xarn » 24 lut 2017, o 21:15

Inalion, Jak co to założyłem serwer, prewencyjnie, ale na razie nie będę miał czasu za bardzo ogarniać, więc możliwe, że będzie stał pusty

Edit:
Moje propozycje co do funkcjonalności:
Grupy tak jak na forum czyli standardowo, Admini, Modzi, Użytkownicy.
Możliwość gadania / pisania tylko po autoryzacji przez moda lub admina.
Na razie jeden kanał tekstowy (+ jeden oddzielny dla modów i adminów) i jeden głosowy: Hydepark / Pogaduszki (ale nazwy można zmienić, czekam na propozycje)
Uprawnienia też raczej standardowe:
Admin - wszystko,
Modzi - kick/ban/mute,
Użytkownicy - gadanie/ zmiana nicka / invite

W sumie nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Link:
Spoiler: pokaż
https://discord.gg/y6FZmjs
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Facebook forum Kyuu

Postprzez eMajTi » 24 lut 2017, o 21:27

Oo, to za godzinę, dwie jak będę mieć czas to pomogę ogarniać.
eMajTi
Moderator lokalny
Moderator lokalny

Dołączył (a): 1 gru 2013, o 22:04
Pochwały: 14

Facebook forum Kyuu

Postprzez rsc-pl » 24 lut 2017, o 21:38

Dajcie znać jakbyście pomocy potrzebowali.
BTW, to jest coś jak IRC? Widzę, że założenia totalnie podobne.
rsc-pl
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 22 mar 2016, o 13:13
Pochwały: 12

Facebook forum Kyuu

Postprzez Saru » 27 lut 2017, o 01:15

Ewentualnie jeszcze można by dać rangę "stali bywalcy", która byłaby uzyskiwana ze względu na czas spędzony tam/ilość wiadomości, o ile tak się da tam ustawić. Co do kanałów, to jeden głosowy i jeden do pisania zdecydowanie wystarczy, bo nie ma co oczekiwać szału jeśli chodzi o zainteresowanie. I swoją drogą jeśli dałoby się to można by dopisać temu domenę, np kyuu.pl/discord, albo coś w tym stylu :)

BTW. Co do czuwania nad discordem, to mógłbym pomóc jako moderator, myślę że bez problemu możecie mnie obdarzyć zaufaniem do tego ;)
Saru z bazaru
Saru
Troll
Troll

Dołączył (a): 11 lut 2012, o 22:20
Pochwały: 3

Facebook forum Kyuu

Postprzez Inalion » 28 lut 2017, o 19:36

Xarn, założyłeś? To świetnie :D Podaj linki, ustawimy wszędzie info, że coś takiego istnieje, jakichś modów itd itd itd. Ja narazie choruję i nie ogarniam, także sorry za mały postęp w sprawie :(

EDIT: aha, widzę teraz posta o tym, dosyć tajna sprawa, nie myśleliście bardziej o czymś, na co może wejść ktoś nowy? Mniej hermetyczne miejsce?
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Facebook forum Kyuu

Postprzez eMajTi » 28 lut 2017, o 19:42

Przecież akceptujemy każdego jak leci, tylko by móc pisać musi być przez nas akceptowany by nie spamił jak mody nie patrzą. Tylko ofc jak ktoś skandalicznie się zachowuje mamy zamiar banować, a tak każdy niech się czuje wolnym do dołączenia ;)
eMajTi
Moderator lokalny
Moderator lokalny

Dołączył (a): 1 gru 2013, o 22:04
Pochwały: 14

Re: Facebook forum Kyuu

Postprzez Xarn » 28 lut 2017, o 23:10

Inalion napisał(a):Xarn, założyłeś? To świetnie :D Podaj linki, ustawimy wszędzie info, że coś takiego istnieje, jakichś modów itd itd itd. Ja narazie choruję i nie ogarniam, także sorry za mały postęp w sprawie :(
EDIT: aha, widzę teraz posta o tym, dosyć tajna sprawa, nie myśleliście bardziej o czymś, na co może wejść ktoś nowy? Mniej hermetyczne miejsce?

Uprawnienia dałem takie po to żeby, tak jak pisał eMajTi, spamu uniknąć (szczególnie że discord obsadza praktycznie wszystko sam z siebie, obrazki, gify, video więc można ostro przyspamować ;) ). Jeżeli każdy mógł by pisać, to (przy założeniu, że link jest ogólnodostępny) praktycznie uniemożliwia to moderacje, bo co z tego, że kogoś modzi zbanują, jeżeli wystarczy, że wyczyści ciasteczka kliknie w link i już ma nowego usera (nie musi nawet maila podawać)

Generalnie każdy może się dołączyć, czasami po prostu poczeka godzinkę czy dwie aż pojawi się ktoś z modów i go doda do normalnych userów (w tym czasie może tylko czytać, i wysyłać pm do ludzi na serwerze). W temacie dałem permanentny link do serwera ale każdy user może też własny invite robić żeby dawać znajomym jak chce (to to samo, po prostu nie trzeba odsyłać na forum czy robić copy&paste)

Modów domyślnie zrobiłem z tych samych osób co na forum i chyba na razie wystarczy, zobaczymy jak będzie się rozwijało. Aha jak dołączysz (-łaś? jeżeli kyuu to twoje konto) to daj znać tu na forum na pm że ty to ty to dam ci admina :3
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy forum