Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Detective Conan

Co najbardziej Cię wkurza w kyuu i kyuu'owych użytkownikach?

Dział poświęcony naszemu forum.

Re: Co najbardziej Cię wkurza w kyuu i kyuu'owych użytkownik

Postprzez Inalion » 1 paź 2012, o 03:57

Kyu napisał(a):Wkurza mnie, że co chwila pojawiają się tacy użytkownicy, co przychodzą do nas tylko żeby się zareklamować a zwłaszcza z kanałem na youtube. :/

nic nie poradzimy, mają do tego prawo, w odpowiednich działach. Szkoda, bo fajnie by było gdyby zostali na dłużej : D
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez Asukira » 1 sty 2015, o 07:29

Nic mnie nie wkurza, bo jestem nowa i jeszcze nie wsiąknęłam w klimat tego forum :P
Asukira
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 27 gru 2014, o 06:54
Pochwały: 1

Postprzez xxareb » 21 lip 2015, o 15:18

Wkurza mnie to , że więcej osób korzysta z Shoutboxa , zamiast forum . Ale poza tym wszystko gra .
Obrazek Yuno my love

-Oszalałes , dostałeś fioła , zbzikowałeś , ale powiem ci coś w sekrecie : tylko wariaci są coś warci

~~Alice in Wonderland
xxareb
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 8 lip 2015, o 17:43
Pochwały: 1

Postprzez Carnifici » 22 lip 2015, o 16:36

xxareb napisał(a):Wkurza mnie to , że więcej osób korzysta z Shoutboxa , zamiast forum . Ale poza tym wszystko gra .

Nie ujął bym tego lepiej. Shoutbox mnie już zmęczył + wymaga nie raz dłuższego siedzenia na forum, co raczej nuży. A na samym forum, ostatnio były 3 dni, gdzie wbito za ten czas dwa posty :< Niby rozumiem, pisać dłuższe wypowiedzi to problem, do tego trzeba czytać ale ehh... Fora się chyba kończą powoli >_> FB i ichniejsze grupy wypychają fora.
Ostatnio edytowano 22 lip 2015, o 16:36 przez Carnifici, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Carnifici
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 lis 2012, o 23:46
Pochwały: 6

Postprzez Xarn » 22 lip 2015, o 19:57

xxareb, Carnifici, TBH gdyby nie shoutbox który utrzymuje chociaż minimalną aktywność stałych bywalców w czasie posuchy, to forum już dawno by wymarło całkowicie.

Domyślam się (bo jeszcze mnie tu nie było wtedy), że równia pochyła w aktywności rozpoczęła się kiedy core ekipy forum (Inalion i reszta) przeniosło się na FB ze swoją aktywnością, i nie było komu ich zastąpić. "Zwykli" użytkownicy sami z siebie rzadko kiedy są w stanie utrzymać wystarczający poziom aktywności żeby forum funkcjonowało dobrze na dłuższą metę. Do tego potrzeba osób które rozkręcają dyskusję i wciąga w nią innych. Społeczności w których są takie osoby są stale aktywne niezależnie czy to jest fb, forum, czy nawet lista mailingowa, a takie w których ich nie ma tylko wegetują (jak obecnie my) ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Postprzez Saru » 22 lip 2015, o 20:19

Tak jak niektórych wkurza, że za dużo osób pisze na shoutboxie, tak mnie wkurza, że pisze ich za mało. W tym roku to już jest totalna stypa, rok temu jeszcze było z kim rozmawiać, 2 lata temu nawet o 1-2 w nocy ktoś był, żeby popisać, a czasem nawet sporo osób. Poza tym w sumie nie ma chyba rzeczy, która by mnie wkurzała.

Zgodzę się z xarnem co do tego, forum jeszcze jakoś stoi dzięki stałym bywalcom, ale owych robi się niestety coraz mniej i wchodzą rzadziej. Nawet ja sam wchodzę już rzadziej, bo często forum stoi puste.
Saru z bazaru
Saru
Troll
Troll

Dołączył (a): 11 lut 2012, o 22:20
Pochwały: 3

Postprzez Inalion » 23 lip 2015, o 12:27

Xarn, chciałabym tylko przypomnieć, że moja liczba postów jest zaniżona w bazie danych, jest ich podejrzewam obecnie około ośmiu tysięcy :) Ja nie mogę pisać sama ze sobą. Dlatego nie jestem w stanie zgodzić się z Twoją opinią, iż powodem jest między innymi moje przeniesienie aktywności na fejsbuka.

Zgadzam się za to ze zdaniem Carnifici, że niestety fora powoli umierają. Nie trzeba sie dodatkowo logować, zakładać nowych kont, są tam wszyscy nasi znajomi, nie tylko wybrani, wyrażanie opinii jest prostsze i szybsze. Myślałam nawet o założeniu grupy na fejsbuku dla Kyuu, ale to chyba niemądry pomysł ;) Cieszę się, że istnieją jeszcze osoby pragnące spędzać czas na forach internetowych jednak wątpię, aby była szansa na zwiększenie aktywności użytkowników Kyuu :) Powstaliśmy za późno, żeby przed erą fejsa zdobyć pokaźne grono starych bywalców utrzymujące nas przy życiu.

A jeśli o starych bywalców chodzi, to niestety oni przychodzą i odchodzą. Ludzie mają życie, starzeją się, albo często po prostu nudzą taką, czy inną aktywnością. Nie mozemy oczekiwać od nikogo, aby przez cale życie miał czas i chęci na internetowe fora.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Postprzez Xarn » 24 lip 2015, o 01:22

Inalion, to nie był zarzut (raczej komplement) :)

Niemniej będę się upierał przy swoim, jeżeli na forum nie ma specyficznej grupy osobistości (najczęściej kilku) osób która jest inicjatorem i podgrzewaczem ciekawych dyskusji. to forum zamiera. Na naszym takich osób brakuje, a patrząc po ilościach postów właśnie, to kiedyś były, i ty byłaś jedną z nich :) I w sumie proces ten nie dotyczy tylko forów, ale wszystkich rodzajów społeczności, czy to w RL czy też wirtualnych, prawie zawsze jest jakaś grupa która trzyma wszystkich razem, po odejściu której nagle reszta traci zainteresowanie.

No i nie zgodzę się, że fora powoli umierają, co najwyżej można mówić o konsolidacji (mowa tu o ogólnym trendzie, nie ograniczonym do Polski)
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Postprzez Inalion » 27 lip 2015, o 13:53

Ja jednak, jak pisałam, nie mogę pisać sama ze sobą ;) A większość z naszych starych użytkowników, z tego co wiem, ma teraz życie :P ;) Po prostu nie mają czasu na fora. Oraz zapewne również chęci.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Postprzez Carnifici » 28 lip 2015, o 09:09

Inalion napisał(a):Ja jednak, jak pisałam, nie mogę pisać sama ze sobą ;)

Eeee, czemu nie? Ja tam gadam co dzień sam ze sobą i jakoś nie ma problemów 눈_눈

Inalion napisał(a):A większość z naszych starych użytkowników, z tego co wiem, ma teraz życie :P

Wait... What? Życie? What is this sorcery!? O_o

Pochwały przyznane za posta: 2
Obrazek
Carnifici
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 lis 2012, o 23:46
Pochwały: 6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy forum