Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
SHIMAshop

Szukam gry

Dział elektronicznej rozrywki.

Szukam gry

Postprzez KeraVX » 11 lut 2016, o 18:22

Nie widziałem jeszcze takiego tematu, to zakładam ;)

Otóż, poszukuję gry w klimatach Baroque z PS2 czy Castlevani albo Nosferatu (tego starego na PC).
Czyli pełno motywów Chrześcijańskich, ponure zamczyska, wielkie komnaty i niekończące się korytarze pełne obrazów, świeczników itp. jednym słowem klimat rodem jak z Hrabiego Draculi, jednak wcale nie musi być o vampirach. Fajnie gdyby to była też japońska produkcja :D

Co do platformy to na obecny dzień może to być PC, PSX, PS2, PSP, GBA, NDS, a jeśli tytuł wart tego a jest np. na PSVite, 3DS'a albo X360 to jakoś i te platformy bym zakupił, jednak wiadomo, gra musi być warta tego :D
Gatunkiem gry raczej się nie przejmuje, może to być RPG a może być też slasher, ważne żeby klimatem mnie przygniótł.

Może jeszcze dodam takie info:
Devil May Cry znam i ograłem, Castlevanie w większości też więc nie ma co ich polecać, podobnie jak z Dante Inferno, Bayonettą, Vampire Masquerade, Dark Souls, Bloodborne, Persona czy Van Helsingiem.
Najbardziej zależy mi żeby gra miała taką fajną otoczkę Chrześcijańską - niebo, piekło, anioły, demony i w środku tego bohater. Co do czasów w jakich ma się rozgrywać też obojętnie, chociaż im bardziej aktualnie (ale nadal z lokacjami jak z w Transylwanii) tym lepiej.

Znacie coś takiego? :)

edit:
Podrzucam trailer do Baroque, może pomoże ;)
Obrazek
KeraVX
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 17 lis 2014, o 22:12
Pochwały: 11

Re: Szukam gry

Postprzez Kami » 11 lut 2016, o 19:48

KeraVX napisał(a):Devil May Cry znam i ograłem, Castlevanie w większości też więc nie ma co ich polecać, podobnie jak z Dante Inferno, Bayonettą, Vampire Masquerade, Dark Souls, Bloodborne, Persona czy Van Helsingiem.

Kurde, właśnie je chciałam polecić XDD

Gdy słysze "gra o tematyce chrześcijańskiej", pierwsze co przychodzi mi na myśl to El Shaddai: Ascension of the Metatron.
Trójwymiarowa gra akcji z perspektywą TPP, posiadająca szereg zręcznościowych etapów ukazanych w 2D. Jako wysłannik Boga o imieniu Enoch, schodzimy na Ziemię aby zgładzić podupadłych archaniołów i ich sprzymierzeńców. Gra posiada unikalną grafikę o bardzo nietypowej stylistyce, przez co wyróżnia się na tle innych tego typu produkcji. - gry-online.pl

Grafika rzeczywiście ma nietypową stylistyke, więc nie każdemu przypadnie do gustu, mało w niej także miejsc takich jak zamki, komnaty, raczej ma otwarte przestrzenie, wyglądające dość nowocześnie, ale z nutą mroku. Atmosferke nadrabia za to bardzo dobry soundtrack i to chyba tyle, co można wpisać w Twoje wymogi. A, i gra jest tylko na Xboxa i PS3. Nie uważam, by była warta zakupu dla niej żadnej z tych konsol (chociaż noty dostała dość wysokie, średnia 8,0). Za to biorąc pod uwage inne dostępne gry na te konsole, to wtedy zakup jak najbardziej to rozważenia. Choć masz już taka super kolekcje, że nie wiem czy Ci sa one potrzebne do szczęscia :D
Oto trailer, jeśli jesteś ciekaw: https://www.youtube.com/watch?v=qxYsCpZon_U

Być może seria Darksiders będzie Ci bliższa - to przygodowa gra akcji typu hack and slash. Inspirowana jest Apokalipsą św. Jana a jej bohaterem jest Wojna, jeden z 4 jeźdźców apokalipsy xD Darksiders II to kontynuacja fabuły. Kolorystyka i oprawa graficzna otoczenia i postaci bardziej pasuje do mrocznej tematyki, jest nawet troche kontrastowa do w.w. El Shaddai. Soundtrack mniej więcej na podobnym poziomie, ale jest bardziej hmm w stylu After Forever? xD Dostepna jest na PS3, Xboxa, ale też na PC, więc dla niej nie będziesz musiał już nic dokupywać ;D
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Hu0RpY_nSW0

Z tych dwóch zdecydowanie wole Darksiders, ale pierwsze wymieniam tak w razie czego. Hope that helps ^^

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Kami
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 7 lut 2016, o 16:14
Pochwały: 3

Re: Szukam gry

Postprzez KeraVX » 21 lut 2016, o 21:01

Kami, dzięki za dwie ciekawe propozycje :D
El Shaddai zapowiada się ciekawe, ale faktycznie nie porywa mnie aż tak by lecieć na allegro i kupować Xboxa ;) może kiedyś, przy okazji, jak się jakaś tania aukcja trafi ;p

Darksiders - na pierwszy rzut oka mi God of War przypomina i chyba się skuszę ^^ dzięki wielkie! :D

btw. Darksiders będzie musiał niestety poczekać gdyż znalazłem dwie gry które robią mi papkę z mózgu, więc będzie idealnym tytułem do odreagowania po poniższych:

Shin Megami Tensei: Persona 2 Innocent Sin na PSP
Jedna z najbardziej artystycznych/klimatycznych gier jakie widziałem, co prawda dużo napisać jeszcze nie mogę bo dopiero zabrałem się za ten tytuł, ale jest potencjał, dużo bardziej mnie wciągnęła niż Persona 3 - która też jest świetnym tytułem.
No i wiadomo, to jest Shin Megami Tensei czyli jedno z najdziwniejszych japońskich rpg z domieszką horroru/thrillera.

Shin Megami Tensei: Devil Survivor na Nintendo DS
Drugi raz podchodzę do tego tytułu, za pierwszym razem jakoś tak... przygniotło mnie XD po pierwsze - nie spodziewałem się czegoś takiego na DS'a, po drugie - nie spodziewałem się czegoś takiego w ogóle :D
Współczesna Japonia, demony wyłażą na świat, miasto odcięte od reszty świata barierą, w środku bohater wraz ze znajomymi. Dostaje dziwne urządzenie na które przychodzą wiadomości o tragicznych wypadkach, atakach i innych tragediach, tylko że wiadomości odnoszą się do sytuacji które dopiero mają się wydarzyć, za godzinę-kilka. Problem w tym że wiadomości przychodzi po kilka i trzeba wybrać co jest ważniejsze. Żeby nie było zbyt kolorowo bohater widzi cyfry na głowami reszty osób, cyfry które pokazują ile dni do śmierci im pozostało. Co gorsza te przeważnie to są 2, 3 dni.
Gra wyczerpuje psychiczne:
Powiedzieć przyjaciółce z dzieciństwa że zaraz umrze i patrzeć jak jej siada psychika?
Czy siedzieć cicho i próbować ją jakoś uratować nie mając zielonego pojęcia co się w ogóle dzieje i czemu wszędzie są demony?

Tyra niczym Valkyria (też na DS'a)
Obrazek
KeraVX
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 17 lis 2014, o 22:12
Pochwały: 11

Powrót do Gry