Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Zapraszamy na nasz kanał Discord!

jakie gry polecacie?

Dział elektronicznej rozrywki.

jakie gry polecacie?

Postprzez Trash » 24 paź 2014, o 17:42

Na PC polecam serdecznie Spec-Ops: The Line, zwłaszcza dla fanów modern shooterów. Ta gra jest po prostu niesamowita. Może na początku Was odrzucić raczej boleśnie standardowy jak na współczesne strzelanki gameplay z serwowanym po raz enty nijakim systemem osłon, ale nie dajcie się zniechęcić. Gwarantuję, że reszty nie da się tak szybko zapomnieć. Po prostu się nie da. Dla mnie obok Bioshocków najlepsze doświadczenie w kwestii "strzelanek" (Spec-Ops jest wprawdzie z perspektywy trzeciej osoby, w przeciwieństwie do serii Bioshock ale to wciąż strzelanka więc co tam). Z tym że to nie jest gra na typowe "rozerwanie się" na godzinkę czy dwie. W Spec-Ops nie gra się przyjemnie i tyle.
Trash
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 8 lut 2010, o 21:41
Pochwały: 11

jakie gry polecacie?

Postprzez Xarn » 2 mar 2015, o 19:58

Transistor
Dla mnie osobiście 10/10, taka gra/doświadczenie trafia się raz na kilka lat. Ostatnia gra której wystawił bym taką ocenę to było Journey. Zresztą tak jak Journey, Transistor oddziaływał na mnie na "wyższym" poziomie niż tylko rozgrywka, był czym czymś co niejako "przeżyłem"

Jedna z niewielu (szczególnie ostatnio) produkcji w których nie mogłem znaleźć choćby nawet jednej wady, podobno wersja na PC mała na początku trochę bugów, ale że nie miałem okazji sam tego sprawdzić to nie uwzględniam tego w mojej subiektywnej ocenie.

Wszystko tu jest na swoim miejscu, wszystko dopracowane. Przepiękna stylizowana grafika, absolutnie fenomenalny nastrojowy soundtrack i udźwiękowienie, wciągająca fabuła z solidną dawką emocji, spójny świat wykreowany, no i pasująca interesująca mechanika/gameplay (np świetnie rozwiązany poziom trudności). Co najważniejsze wszystko to razem jest idealnie zgrane i stanowi spójną całość. Tak jak napisałem na wstępie, gra od pierwszego uruchomienia, do końcowych napisów stanowi swoiste "doświadczenie/przeżycie".
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Re: jakie gry polecacie?

Postprzez Carnifici » 2 mar 2015, o 20:37

Xarn napisał(a):Transistor
Dla mnie osobiście 10/10

Ja tylko się pod tym podpiszę. Osobiście też uważam tą grę za perełkę, którą należy przejść. Zarówno opowiedziana historia, artstyle gry jak i OST to coś co na długo zapada w pamięć a muzyki, która towarzyszyła podczas rozgrywki wciąż słucham na co dzień.

Niemniej! Jeśli nie lubicie gier RPG oraz momentami wysokiego poziomu trudności (bez używania odpowiednich umiejętności), możecie się ciapkę męczyć by pchać grę do przodu.

To tak tylko by wrzucić swoje 3 grosze... A tam, dorzucę jeszcze próbkę MUZYCZNĄ
Obrazek
Carnifici
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 lis 2012, o 23:46
Pochwały: 6

jakie gry polecacie?

Postprzez attelra88 » 13 mar 2015, o 21:30

z RPG to serię Diablo polecam, fajna fabuła :)
attelra88
Kyaku
Kyaku

Dołączył (a): 13 mar 2015, o 21:26

Postprzez KeraVX » 22 maja 2015, o 00:26

Nie wiem czy polecam, dopiero to znalazłem XD

Obrazek
KeraVX
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 17 lis 2014, o 22:12

jakie gry polecacie?

Postprzez Xarn » 20 lip 2015, o 15:32

Rocket League, wczoraj po południu odpaliłem z ciekawości, jako, że widziałem wiele opinii że to jest genialna gra. O 6 nad ranem stwierdziłem, że chyba czas zrobić sobie przerwę XD

Dawno się tak nie ubawiłem przy grze, ta gierka to "zabawa" w czystej postaci, w staro automatowo/konsolowym stylu, żadnej fabuły, złożonych mechanik, bzdetnych znajdźiek, tylko samochody i piłka, i kapelusze! XD

Polecam!
Xarn
Moderator
Moderator

Postprzez Trash » 20 lip 2015, o 21:09

Ori and the Blind Forest
9,5/10

Gra typu metroidvania z poprzedniego E3, która stała się dla mnie ogromną niespodzianką. Tak jak Child of Light było "indykiem" pod sztandarem Ubisoft, tak Ori został namaszczony przez Microsoft. No i nie powiem, owa inwestycja naprawdę się opłaciła wielkiemu M.

Zacznijmy może od tego co widać i słychać przy pierwszym kontakcie. Nie da się wprost przejść obojętnie wobec cudownej oprawy wizualnej. Cudowny, baśniowy las podzielony na różniące się kolorystyką i klimatem strefy sprawia wrażenie namalowanego. Kolory są pięknie dobrane, w zależności od strefy są potrafią być ciemne i zimne, oddające wnętrza wilgotnych pieczar, łagodne i ciepłe jak wiosenne niebo, eteryczne jak zamglony las - labirynt, a także jaskrawe jak płomienie i żarzące się skały gorącego wnętrza wulkanu. Mimo bycia dwuwymiarową platformówką Ori nie zaniedbuje dalszego planu - widzimy dalsze części poszycia lasu, drzewa i tym podobne. Wszystko jest pięknie i płynnie animowane, nie tylko w przypadku postaci ale też teł - poruszające się na wietrze gałęzie, pajęczyny, światła i cienie są wprost niesamowite, nadając tajemniczej czy też magicznej atmosfery. Animacja postaci jest równie cudowna - czuć że każda z istot na ekranie ma "wagę". Osoby pracujące nad grą odwaliły kawał dobrej roboty - szybujący w powietrzu Ori jest lekki niczym piórko, zaś każdy cios zadany przez przeciwnika wydaje się naprawdę bolesny.

Na dźwięku nie znam się dobrze, ale na mój rozum - soundtrack jest wprost przepiękny. Każda ze stref ma własną muzykę tematyczną - należy pochwalić to jak płynnie przechodzą one jedna w drugą przy przemieszczaniu się między nimi, oraz jak świetnie ilustrują sytuację i otoczenie. W praktycznie całym OST przewija się jeden, wyjątkowo wpadający w ucho motyw główny, rozpisany na różne instrumenty. Gdzieniegdzie pojawia się dopełniający całości kobiecy wokal - głos ludzki jest tu kolejnym (acz ważnym) instrumentem, nie ma żadnych słów.

No dobrze, a teraz trochę o historii - śledzimy losy małego, świetlistego stworzonka o imieniu Ori. Jest on jednym z mieszkańców Lasu Nibel - kiedy cała kraina zaczyna umierać mały Ori otrzymuje zadanie przywrócenia równowagi po kolei w każdym z regionów aby będące sercem całego lasu wielkie Drzewo odzyskało światłość. Oprócz całej masy zrodzonych z mroku bestii najważniejszym oponentem okazuje się gigantyczna sowa o imieniu Kuro. Historia szczerze mówiąc jest prosta, ale dzięki niesamowitej atmosferze całej gry zyskuje jeszcze dodatkowo na uroku. Zdarzyło mi się nawet uronić parę łez. Ori jest przesympatyczny, naprawdę przyjemnie towarzyszy się w przygodzie maleństwu. Aż chce się mimo niepowodzeń pomagać mu w jego wyprawie i trudach. A skoro mówimy o niepowodzeniach...

To muszę przestrzec, że może ich być wiele. Naprawdę wiele. Gry typu metroidvania z reguły łatwością nie grzeszą, co widać również przy Ori and the Blind Forest. Wyjaśnijmy sobie jedno. Będziecie ginąć. Sporo. Może dużo. Może właściwie to straszliwie wiele razy. W tej kwestii zasługa przede wszystkim piętrowym przeszkodom, przy których naprawdę szybko trzeba planować i wykonywać różne akrobatyczne ruchy, scenom ucieczek, gdzie to margines błędu staje się niebezpiecznie wąski (jeden fałszywy ruch i spadasz w dół - kończąc rozerwany na strzępy przez wicher, pogrążony w bezkresnej topieli czy też pogrzebany pod skałami) i spotkaniom z Kuro. Wielki drapieżnik jest naprawdę niebezpieczny, nawet zbyt długie przebywanie na otwartej przestrzenie w celu pokonania przeszkody może okazać się wtedy zgubne - dla olbrzymiej Kuro Ori jest dosłownie na jeden kęs - jej atak to one-hit kill. Na szczęście w większości sytuacji gra pozwala nam na samodzielne ustawienie checkpointu (o ile posiadamy energię, czy też nie goni nas czas). Choć gra jest bardzo trudna to aż głupio klnąc na coś tak pięknego :) Chce się próbować raz po raz, a kiedy już uda nam się przedostać dalej czujemy prawdziwą satysfakcję. Podobnie jest też kiedy udaje się nam odkryć kolejny sekret. Bo i tych jest tu dostatek. Ich zdobycie wiąże się z systematycznym rozwojem i sprawnym wykorzystywaniem umiejętności Oriego, oraz spostrzegawczością.

Tako więc, kociaczki - polecam!
Skąd tylko 9,5 na 10? Kierka jest tak krótka, chciałabym więcej...
Trash
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 8 lut 2010, o 21:41

jakie gry polecacie?

Postprzez xxareb » 21 lip 2015, o 12:31

Binding of isaac : Rebrith , bądz jak kto woli ,,odrodzenie " To remake gry z podajże 2011 roku o toej samej nazwie . Rebrith to remake .
Sama gra opiera się na opowieści biblijnej , a ktoś mądrzejszy może się domyślić , że główny bohater to ISAAC . W grze przemieszczamy podziemia , walcząc z potworami (w MEEEEEGA skrócie) . Wbrew pozorom gra ma bardzo rozbudowaną fabułę . A co MNIE mocno do tej gry przyciągnęło ? Krew , flaki KREW . Polecam

Obrazek
Obrazek Yuno my love

-Oszalałes , dostałeś fioła , zbzikowałeś , ale powiem ci coś w sekrecie : tylko wariaci są coś warci

~~Alice in Wonderland
xxareb
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 8 lip 2015, o 17:43
Pochwały: 1

Postprzez Xarn » 19 sty 2017, o 18:20

THUMPER

Szczególnie na VR. Przeciążenie sensoryczne nie do opisania. Jedyna gra w której, mimo kilkudziesięciu zgonów podczas jednego poziomu, skurczów dłoni, bolącego kciuka, szumu w głowie, dalej mi się japa cieszy od ucha do ucha każdej sekundy rozgrywki. Potencjalnie dla mnie gra wszech czasów jeżeli chodzi o czysto zręcznościowe / mechaniczne gatunki.
Xarn
Moderator
Moderator

jakie gry polecacie?

Postprzez autistic intelligence » 6 lut 2017, o 21:21

To teraz czas na moją ulubioną grę.

Darkest Dungeon

Jest turowym RPG-iem, w którym naszym zadanie jest eksplorowanie lochów. Owe lokacje są opanowane przez
zło, które sprowadził ostatni władca tych ziem. Twoi ludzie będą musieli się zmierzyć z chorobami, stresem, pułapkami i ciemnością. Trzeba pamiętać, że każda członek drużyny ma swoje granice wytrzymałości a śmierć jest ostateczna - dlatego warto wszystko przemyśleć.

Gra jest inspirowana powieściami gotyckimi oraz twórczością H.P. Lovecrafta. Posiada również niesamowitego narratora (Wayne June), który nadaje wyrazistości naszej rozgrywce.

Plusy:
- Świetny klimat
- Mistrzowska narracja
- Niesamowity system walk

Minusy:
- Można się czasem zdenerwować :(

Jeżeli kogoś zachęciłem, to taka mała rada ode mnie: Proszę nie płakać kiedy wszystko się sypie, gdyż gra właśnie polega na przeciwdziałaniu takim sytuacjom i umiejętności ich opanowania.

Część informacji zaczerpnąłem z: http://darkestdungeon.gamepedia.com/Darkest_Dungeon_Wiki
autistic intelligence
Kyaku
Kyaku

Dołączył (a): 4 lut 2017, o 19:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry