Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Tanuki

The Manga Guide - podręczniki w stylu manga!

Cała Japonia czyta dzieciom!

Postprzez Inalion » 1 gru 2017, o 09:43

Dzisiejsze czasy to same numerki! Technika rozwija się tak szybko, że mało kto może za nią nadążyć, wszędzie te komputery! Jak umiesz odpowiednio klikać, to możesz zarabiać miliony… A przynajmniej tak mi się wydaje. Nie jestem pewna, bo od małego ciągnie mnie w zupełnie drugą stronę… Cóż, jestem humanistką, przyznaję, ciężko mi ogarnąć te wszystkie technologiczne nowinki. Programowanie? Mikroprocesory? A może fizyka? To dla mnie czarna magia! Właśnie dlatego od razu wpadły mi w oko nowe pozycje wydawnictwa PWN z serii The Manga Guide, wspaniała opcja nie tylko dla pasjonatów japońskiej mangi.

Obrazek

Założę się, że większości z was nauka kojarzy się z nudą, ocenami w szkole oraz kiepskimi, krzyczącymi nauczycielami. Ze żmudnym wertowaniem stronic szablonowych podręczników, których nigdy nie dotknęlibyście bez przymusu. Często są zbyt trudne, pełne suchych regułek, ciężko im wzbudzić wasze zainteresowanie. Czy nauka musi taka być? Oczywiście, że nie! Nawet nie powinna! Przecież otaczający nas świat jest taki fascynujący i kryje w sobie wiele tajemnic, które warto poznać! Książki, czy może raczej komiksy z serii The Manga Guide z pomocą fikcyjnych bohaterów zapraszają nas do wspólnej nauki w zupełnie nowej odsłonie. Uczymy się wraz z postaciami, które tak jak my owładnięte zostają magią wiedzy. Na łamach komiksu pozornie trudne definicje z różnych dziedzin nauk ścisłych są nam prezentowane w przystępny i przyjemny sposób, są także okraszone sporą dawką dowcipu. Odrębna dla każdego tomu historia pozwala czytelnikowi zanurzyć się w pociągającej fabule i sprawia, że wręcz nie można się od niej oderwać... Materializacja zasady: przyjemne z pożytecznym w najczystszej postaci!

Obrazek

Komiksy z serii The Manga Guide zostały wydane w Japonii, ojczyźnie mangi i cieszyły się tam popularnością na tyle znaczącą, że zostały przetłumaczone oraz wydane również w innych krajach na całym świecie. Każdy tom powstał przy współpracy mangaków, czyli rysowników mangi oraz specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni. Dzięki temu, czytając „Wszechświat”, czy „Mikroprocesory” możemy nie tylko rozwijać swoje zainteresowania w oparciu o autentyczne, naukowe fakty, ale też podziwiać starannie wykonane, profesjonalne ilustracje. Do dnia dzisiejszego w naszym kraju ukazały się już trzy egzemplarze: „Wszechświat”, „Mikroprocesory” oraz „Bazy danych”. W najbliższym czasie dołączą do nich podręczniki dotyczące między innymi fizyki i biochemii.

Obrazek

W swoich rękach miałam przyjemność mieć dwie wspomniane wyżej części, mianowicie tę poświęconą wszechświatowi oraz tę o mikroprocesorach. Dla mnie, totalnego laika w dziedzinie nauk ścisłych, były to naprawdę niesamowite pozycje. Informacje są przystępne, jasne, okraszone rozległymi objaśnieniami i przede wszystkim – wplątane w zabawne historie poznawanych bohaterów. Komiksy zachowane są w tym specyficznym, japońskim klimacie, podobnie niektóre żarty, z całą pewnością przypadną do gustu fanom mangi i anime. Nie sądzę jednak, aby seria ograniczała się jedynie do takich odbiorców. Jeśli są wśród was fani komiksów, to z całą pewnością jest to pozycja dla was, jeśli jednak nie jesteście, co do tego przekonani, to moim zdaniem warto się przełamać. Komiksy, podobnie jak proza, potrafią złapać za serce i zapierać dech w piersiach, a tutaj dodatkowo dochodzi do tego praktyczna nauka. Wiem, że pewnie wielu z was takie rysunkowe historyjki kojarzy z czymś przeznaczonym dla młodszych odbiorców, jednak w tym przypadku wiek nie gra roli. Oczywiście, wspaniałym pomysłem będzie podarowanie książek z tej serii nastolatkowi, jednak informacje, jakie wyciągniemy z The Manga Guide są tak uniwersalne, że ich odbiorcą może być bez problemu osoba dorosła, a zatem: każdy, kto pragnie zgłębić nową dla siebie dziedzinę nauki świetnie się przy tym bawiąc!

ObrazekObrazek

Reasumując, nie tylko, jako fanka mangi, ale również, jako pedagog, gorąco polecam komiksy z serii The Manga Guide będących alternatywą rozbudzającą w nas, bez względu na wiek i zainteresowania, pociąg do nauki. Jeśli chcecie zgłębić tajniki wszechświata, dowiedzieć się, czym był Wielki Wybuch, czy może sprawdzić, czego nauczy się mistrzyni gry w shōgi próbując poznać przyczyny sromotnej porażki w walce z komputerem, koniecznie zapoznajcie się z pierwszymi pozycjami polskiej edycji The Manga Guide!

Zapraszam do zakupu w oficjalnej księgarni wydawnictwa!

Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez sierż CrunchWolf » 5 gru 2017, o 22:00

Czekam aż do mnie zawitają :D Na naukę nigdy nie jest za późno :D
sierż CrunchWolf
Kakka
Kakka

Dołączył (a): 17 sty 2011, o 18:00
Pochwały: 21

Powrót do Książki