Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Tanuki

Shingeki no Kyojin - manga

Dyskusje o konkretnych mangach.

Postprzez Inalion » 15 mar 2014, o 00:21

Faktycznie mogli sobie darować podtytuł, no ale cóż, bardzo ładna okładka, mimo, że sama raczej nie będe kupować.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez Manswery » 2 kwi 2014, o 13:59

Mam pytanie do udzielających się w wątku; czy jako fan dragon balla,naruto i tych klimatów spodoba mi się Shingeki no Kyojin? Czy są tam momenty epickie,czy jest bardziej ludzkie spojrzenie na bohaterów?
Manswery
Kyaku
Kyaku

Dołączył (a): 2 kwi 2014, o 13:45

Re: Shingeki no Kyojin - manga

Postprzez yuoshi7 » 22 maja 2014, o 10:38

Manswery napisał(a):Mam pytanie do udzielających się w wątku; czy jako fan dragon balla,naruto i tych klimatów spodoba mi się Shingeki no Kyojin? Czy są tam momenty epickie,czy jest bardziej ludzkie spojrzenie na bohaterów?

Manga jest bardziej "przyziemna" Aczkolwiek bywają epickie momenty. I fabuła bardzo dobrze rozwinięta jest. Dużo intryg pojawia się w późniejszych chapach. Spróbuj a sam się przekonasz ;)

-- 22 maja 2014, o 10:44 --

Czytałem już 57 chapa i zaciekawił mnie motyw:

Spoiler: pokaż
A mianowicie motyw Leviego i Mikasy czyżby rodzeństwo? Wnioskuję to z powodu ujawnionego prawdziwego nazwiska Leviego i pojawienie się jego, jak przypuszczam ojca. Tzn nie zdziwiłbym się teraz jakby to był kolejny głębszy wątek dotyczący śmierci rodziców Mikasy ;)
Obrazek
yuoshi7
Kakka
Kakka

Dołączył (a): 1 paź 2013, o 17:31
Pochwały: 23

Postprzez the Blue Cat » 23 maja 2014, o 13:58

Inalion napisał(a):Faktycznie mogli sobie darować podtytuł, no ale cóż, bardzo ładna okładka, mimo, że sama raczej nie będe kupować.

Podtytuł został dodany, bo jak zwykle, ludzie narzekają "Fe, po co tłumaczycie tytuły, brzydko to wygląda, głupi wy jesteście, japońskie nazwy lepiej brzmią" itp
"Time spent with cats is never wasted" - Sigmund Freud
the Blue Cat
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 19 lip 2013, o 12:38
Pochwały: 9

Postprzez hokkyokusei » 3 wrz 2014, o 15:36

Mangę czytałam kiedy była jeszcze dostępna w internecie, jednakże gdy zobaczyłam w Thali cenę to mi się odechciało. O wiele lepiej oglądało mi się anime niż czytało mangę. Więc jak na razie czekam na 2 sezon bez robienia sobie spoilerów ;).
Obrazek
hokkyokusei
Kouhai
Kouhai

Dołączył (a): 31 lip 2014, o 11:08

Postprzez Yuki_ » 18 paź 2014, o 18:17

Atak Tytanów bardzo dobrze się sprzedaje i jak ktoś nie wie JPF zrobił ankietę na spin-offy:
http://esurv.org/online-survey.php?surv ... JM_ba3c589
Guidebook to coś takiego jak databook.Jakby ktoś nie wiedział ^^
Słyszałam,że jak się dobrze sprzeda to może wydarzą z innych serii np. z OP albo Naruto.
Yuki_
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 24 gru 2012, o 18:54
Pochwały: 1

Postprzez Nano-chan » 9 gru 2015, o 18:01

Z bólem serca przyznaję, że gdzieś na rok czasu porzuciłam czytanie mangi online. Tak, tak wiem. Mea coulpa i te sprawy. Ale ostatnio poczułam pewną tęsknotę i wzięło mnie na ponowną przyjaźń z tym tytułem. Z racji, że przebrnęłam przez nią dość szybko, to być może pogubiłam kilka istotnych kwestii, dlatego mam w związku z tym pytanie:
czy ta duża owłosiona małpa z łapami do samej ziemi, to ojciec Erena? o.o
Obrazek
Nano-chan
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 sie 2015, o 17:15
Pochwały: 4

Postprzez Jeżozwierz » 4 lut 2016, o 18:11

Nano-chan napisał(a): Z racji, że przebrnęłam przez nią dość szybko, to być może pogubiłam kilka istotnych kwestii, dlatego mam w związku z tym pytanie

Odpowiem Ci na pytanie
Nie, to nie jest ojciec Erena. W mandze już dawno wyjaśnili co się stało z ojcem Erena.
Jeśli Cię interesuje kim jest to:
Jest to szef wszystkich złych titan-shifterów, tj Annie, Armored Titana i Collosal Titana - nazywa się Zeke. To on wydał rozkaz zniszczenia obydwu murów.

Dalej nic nie podaje infa z mangi, chyba że chcesz :D. Mogę powiedzieć również co się stało z ojcem Erena, jeśli to Cię interesuje.

A co do najnowszego chaptera (ten z poprzedniego miesiąca, już za tydzień będzie chyba nowy):
Wow, pokazali ostatnie momenty Marco. Myślałem, że Annie zabrała jego gear jak on już umarł... A tu plot-twist, Marco usłyszał dyskusję Reinera i Bernholda o tym jak zniszczyli mur i że w najgorszym wypadku Reiner użyje swojej formy tytana żeby powstrzymać Erena przed zatkaniem dziury w murze dlatego razem z Annie zabrali jego gear i zostawili go na śmierć przez pożarcie żywcem... A jeśli chodzi o wydarzenia "normalne" to Reiner dalej żyje, myślałem że leży i kwiczy na amen, no chyba że to był jego ostatni "dech" po tym jak w chapterze przed świętami upierdzielili mu łeb tymi włóczniami + zdradzili imię Beast Titana - no chyba, ze już wcześniej wymienili że jego imię to Zeke. Ja dopiero teraz je zauważyłem, także to może moja wina.
Ostatnio edytowano 4 lut 2016, o 18:16 przez Jeżozwierz, łącznie edytowano 1 raz
One, two, butcher's crew, three, four, bloody floor...
Jeżozwierz
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 15 maja 2010, o 10:46
Pochwały: 10

Postprzez Nano-chan » 4 lut 2016, o 18:15

Jeżozwierz, tak tak, już doczytałam mangę do tego momentu, gdzie padają wyjaśnienia odnośnie mojego pytania, jak i całej reszty, o której mówisz. Stanęłam chyba na 76 chapku i znowu mam tyły. Nienawidzę czekać i przez to zaczynam rzadziej zaglądać do mangi :/ Może w weekend nadrobię zaległość, a jeśli nie będzie mi się chciało tudzież czasu mi nie pyknie, to się do Ciebie zgłoszę :D
Obrazek
Nano-chan
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 sie 2015, o 17:15
Pochwały: 4

Postprzez Jeżozwierz » 4 lut 2016, o 18:18

To dobrze! 77 chapter mnie zdziwił... Zobaczysz, pierwsze strony to bardzo ważny flashback, który daje niezłe backstory! Jak przeczytasz, to otwórz mój spoiler z poprzedniego posta :3.
One, two, butcher's crew, three, four, bloody floor...
Jeżozwierz
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 15 maja 2010, o 10:46
Pochwały: 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poszczególne tytuły