Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Detective Conan

Shingeki no Kyojin - manga

Dyskusje o konkretnych mangach.

Postprzez Nano-chan » 4 lut 2016, o 18:25

Jeżozwierz, no właśnie z rozpędu otworzyłam ostatni spoiler, ale szybko zamknęłam xDD Przeczytam go, jak przebrnę przez ostatni chapek, na pewno ;3
Co do reszty chapków, to powiem szczerze, że cała historia zaczyna mnie coraz bardziej intrygować. Teraz pozostaje tylko czekać na nowy sezon anime.

-- 5 lut 2016, o 17:25 --

Jeżozwierz, nadrobienie jednego chapka nie zajęło mi aż tyle czasu (o dziwo xD), więc przed chwilą się z nim uporałam. Też nie pamiętam, czy wcześniej było podane
Spoiler: pokaż
imię szefa tytanów,
ale chyba bym jednak skojarzyła. No, ale nieistotne to w tej chwili. Dość ciekawym rozwiązaniem jest to, że
Reiner - a raczej jego tytan - wciąż może się ruszać, pomimo że Levi odciął chłopakowi łeb.
Czy już wcześniej coś takiego miało miejsce? Geez, mam pamięć dobrą, ale krótką. A może to przez to, że
Reiner jest nadal połączony ze swym tytanem? Albo samo odcięcie głowy nie gwarantuje śmierci właściciela tytana? o.o
Interesujące...
Obrazek
Nano-chan
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 18 sie 2015, o 17:15
Pochwały: 4

Postprzez Jeżozwierz » 11 lut 2016, o 16:28

Nano-chan, spoko. Też nie kojarzę. Wiem właśnie, odpowiedź jest w najnowszym chapterze na Twoje pytania : >. Ja już jestem po najnowszym chapterze i:
Bertholdt wytłumaczył czemu tak jest. Reiner za pomocą systemu nerwowego przeniósł swoją świadomość i wspomnienia wszystkie do mózgu swojego tytana, także nawet jeśli Levi upierdzielił mu prawie łeb przy samym kręgosłupie to jakoś się poratował - nie wiadomo czy tylko Reiner to potrafi a czy może każdy Titan Shifter i Eren też to może opanować, a może potrzebuje specjalnego serum tak jak wtedy kiedy nauczył się tworzyć taką samą zbroję krystaliczną jak Annie i Reiner oraz naprawiać tym ścianę. Na końcu chaptera widzimy jak Reiner zaczyna regenerować swoje prawdziwe, ludzkie, ciało i pozostaje przy tym bezbronny. Wgl pamiętacie o tym, że wzięli strzykawkę z serum do zamiany człowieka w bezmózgiego tytana? Myślę, że autor mangi trzyma tak przy życiu Reinera tylko dlatego że jak ktoś się zdecyduje użyć serum - prawdopodobnie Levi albo Erwin, pewnie Erwin bo odrośnie mu z powrotem wtedy ręka i nie będzie taki bezużyteczny, taka moja teoria - ale wracając wtedy pewnie zje Reinera i uzyska moc Titan Shiftera. Bo jak wiemy człowiek, który zostanie zamieniony przez serum lub w taki sposób jak zamienia ludzi w tytany ten cały Zeke czy też jak już ktoś jest z góry bezmózgim tytanem, to jak zje on wtedy Titan Shiftera to uzyskuje on jego moc - wracają również wspomnienia tej osobie z czasu jak była człowiekiem oraz tytanem, tak jak wróciły wspomina Ymir (ona mówiła, że chyba przez 60 lat wędrowała po ziemi w formie tytana) oraz Grishy (który zostawił wszystko co pamiętał w swojej piwnicy. Jedyne co o nim wiemy, to to że jak był człowiekiem to był lekarzem, potem stało się coś i stał się tytanem, a później zjadł prawdopodobnie jakiegoś Titan Shiftera i pojawił się pod murem). Swoją drogą strasznie dużo ludzi zginęło w tym chapterze też (ciekawe czy Hanji żyje, była strasznie blisko transformacji Bertholdta. O Leviego raczej bym się nie martwił, fakt jest jeszcze Mikasa ale chyba bez Leviego to oni sobie raczej nie poradzą. Co dwóch Ackermanów, to nie jeden/na - także myśle, że autor go nie uśmierci xD) i pojawiła się prawdopodobnie też nowa transformacja Bertholdta, pewnie dlatego że przestał się zachowywać jak pipka - jego tytan wygląda teraz na dużo wyższego niż te 60m i jest dużo bardziej umięśniony na plecach, rękach, i teraz też ma normalne grube nogi a nie takie chude witki jak wcześniej. Chyba, że to tylko autor zmienił kreskę i chciał jakoś podkreślić ten moment.

A tu kilka moich rozmyśleń:

BTW. mam nadzieję, że Bertholdt nie zniszczył tej całej piwnicy swoją transformacją (jest pod ziemią to raczej nie, ale transformacja też była jakaś większa niż zwykle) albo cała ekipa Reiner, Bertholdt i Zeke nie dostali się tam wcześniej i nie zniszczyli wszystkiego żeby trzymać ludzkość w nieświadomości albo żeby niedostały się jakieś ważne informacje w ręce ludzkości. W końcu Eren opowiedział i Reinerowi i Bertholdtowi o tym jak zginęła jego matka, wiedzą że jego dom jest niedaleko muru i że skała która odpadła od bramy, którą zniszczył Bertholdt przygniotła jego dom - byli by w stanie stwierdzić, która chata jest która - a Erwin jak rekrutował ludzi do Survey Corps/Scouting Legion to powiedział wprost WSZYSTKIM o tym, co jest w tej piwnicy. Co prawda miał inny cel, ale dał wrogowi tą informację. Mam nadzieję, że autor nie zniszczy informacji ani tej piwnicy i w końcu do niej dojdą i dowiemy się jeszcze więcej rzeczy!

Swoją drogą, wiemy że Annie, Bertholdt i Reiner są z tej samej wioski, Zeke prawdopodobnie też. Czyżby poza murami była jeszcze jedna "siedziba" ludzkości? A może cała wioska titan shifterów, nie wiemy dokładnie jak to działa tzn czym jest ta moc, wiemy jak ją zdobyć. Wiemy już też, że zniszczyli oni mur żeby dostać "koordynant" (coordinate), czyli moc rozkazywania bezmózgim tytanom, posiadającą wszystkie wspomnienia ludzkości oraz modyfikującą wspomnienia całej ludzkości oprócz Ackermanów i kilku klanów arystokracja i azjatyckich. Koordynant aktualnie jest w posiadaniu Erena, bo Reisowie są blokowani przez "wolę pierwszego króla" cokolwiek to może być. Wiemy, że ten król był titan shifterem i to on użył koordynatu żeby zbudować mury i wypełnił je 50 metrowymi tytanami. Może ta wioska posiadała oryginalnie koordynant? W sumie nie wiadomo też co zrobiła ludzkość, ale tak sobie rozmyślałem i to co mi przychodzi do głowy to, to iż ludzie starali okiełznać tą moc Shifterowską, a bezmózgie tytany to nieprzewidziany produkt uboczny który doprowadził do apokalipsy.

-- 15 mar 2016, o 02:09 --

Najnowszy chapter:
Dalej nie wiadomo czy Hanji żyje. Bertholdt rzuca płonącymi budynkami, w tym i chyba domem Erena...
Beast Titan aka Zeke rzuca drobnicą skalną i prawie zdziesiątkował oddział po drugiej stronie muru, a przynajmniej znaczną jego część... Eren dostał z "buta" od Bertholdt'a - nie wygląda to za dobrze, wszyscy są między młotem a kowadłem.

+

Serio mam nadzieję, że nie zniszczą tej całej piwnicy :c.

-- 14 sie 2016, o 14:50 --

Najnowszy chapter:
No i stało się - jest nowy Titan Shifter, a Bertholdt nie żyje, to samo Erwin. Zastanawiałem się właśnie jak się skończy ten cały SnK "Civil War" i kto dostanie serum, troszkę tu nie zaglądałem bo myślałem że ktoś się rozgada i nie będę musiał podbijać swoich postów. Swoją drogą znalazłem coś śmiesznego w sprawie Armina jako Titan Shiftera:
ec5d38db2d166ece65b674ccc4bb8171.jpg

Nie wiem kto to wymyśla xDD. Wgl jestem ciekawy czy w końcu dojdą do tej piwnicy! Właściwie mogliby w niej pochować Erwina, skoro tak bardzo chciał tam być xD'.

-- 10 wrz 2016, o 17:49 --

I stało się!
Doszli w końcu do piwnicy, tylko ten cliffhanger...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
One, two, butcher's crew, three, four, bloody floor...
Jeżozwierz
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 15 maja 2010, o 10:46
Pochwały: 10

Postprzez Nano-chan » 12 wrz 2016, o 20:49

Jeżozwierz,
true, dojszli do piwnicy i co tam zastali? Zdjęcie. To sprawiło, że serio już niewiele z tego rozumiem. Ludzkość nie wyginęła? Czy to znaczy, że ludzie żyjący w okowach murów wcale nie stanowią jakiś - tam - odsetek ocalałych, a są może jakimiś królikami doświadczalnymi w łapach zwariowanych doktorków? Pamiętasz, jak Zeke zdziwił się widząc sprzęt do trójwymiarowego manerwu (to było jakoś na początku jego pojawienia się, nie pamiętam dokładnie)? Sprawiał wrażenie szczerze zaskoczonego ich pomysłowością - takie przynajmniej miałam odczucia.

Co do samej fotografii... to też świadczy o tym, że owa "ludzkość" jest bardziej zaawansowana technologicznie.
Coś czuję, że za kilka chapków przemknie mi jakieś metro przed oczami @.@
Obrazek
Nano-chan
Senpai
Senpai

Re: Shingeki no Kyojin - manga

Postprzez Jeżozwierz » 12 wrz 2016, o 21:08

Na internecie pojawiła się teoria, o tej o której mówisz. Oraz to, że Zeke jest synem Grishy i bratem Erena - to małe dziecko siedzące w blond włosach na zdjęciu z Grishą. Poza tym Zeke krzyczał, że on i Eren są ofiarami swoich ojców i nachodziła na niego twarz Grishy - stąd teoria. Swoją drogą albumów albo dzienników było więcej niż jeden - trzeba czekać miesiąc na kolejny chapter i na więcej info :<<.

1.jpg

Owa teoria.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jeżozwierz
Hanshi
Hanshi

Postprzez Xarn » 12 wrz 2016, o 21:18

Tak czytam wasze spoilery, i widzę, że moja "rozkmina" z przed 3 lat z pierwszej strony tego wątku chyba się sprawdza, może czas ponownie zacząć czytać mangę ;P
Xarn
Moderator
Moderator

Dołączył (a): 9 kwi 2013, o 23:02
Pochwały: 57

Postprzez Nano-chan » 13 wrz 2016, o 18:27

Jeżozwierz,
No mi się właśnie strasznie ten Zeke kojarzył z Grishą i na początku myślałam, że to ojciec Erena. To podobieństwo ich twarzy jest dziwne. I chyba nie takie przypadkowe. A skoro nawet zestawiono obie twarze - i Zeke i Grishy w myślach Erena... Można przypuszczać, że obaj są jakoś spokrewnieni. Właśnie tę teorię także wyczytałam na forum myanimelist.
I słusznie, albumów było więcej. Tylko to oczekiwanie na mangę mnie rozbraja @__@

Xarn, A bardzo prosz! SNK potrafi zaskoczyć xD
Obrazek
Nano-chan
Senpai
Senpai

Re: Shingeki no Kyojin - manga

Postprzez Jeżozwierz » 9 paź 2016, o 18:24

Yaaaay, w najnowszym chapterze:
czytają dziennik Grishy i wszystko jest pokazane w formie flashbacku. Wiemy skąd się wzięły tytany, kto jest kim, czym jest moc tytanów. Wiemy kim naprawdę jest Ymir, teraz jej dziwne miny jak wszyscy skakali sobie do gardeł są jasne. Ludzkość poza ścianami ma się dobrze, mamy dwie rasy - masę polityki i kłamstw. W sumie nie wiemy czy nic co przeczytaliśmy do tej pory nie było jakąś manipulacją. No i oczywiście Zeke jest synem Grishy + Mikasa przypomina troszchę zmarłą siostrę Grishy! A wszyscy tytani poza ścianami to ludzie wysłani "do raju". A w ścianach są "miliony" collosal titanów.

Swoją drogą, mały Zeke w najnowszym chapterze bawi się pluszakiem który przypomina jego formę Tytana.

+ Pierwszy titan shifter miał skórę i cycki z sutkami :lol:.

Na internecie pojawiają się teorie, że "Uśmiechnięty tytan" to była pierwsza żona Grishy, Dina Fritz, zamieniona w bezmyślnego tytana razem z nim za karę i oboje zostali wysłani "do raju" - tylko, że Grisha zdążył zjeść Titan Shiftera, tak jak Ymir... A ona nie. Granice człowieczeństwa znowu zacierają się w tej mandze - skoro Eren zabił jego pierwszą żonę (niepotwierdzona teoria) a Grisha dał się zjeść Erenowi, jestem ciekawy co dalej.

-- 9 paź 2016, o 18:58 --

Wgl. pierwszy tytan dzieli również imię z Ymir z 104 Korpusu co może być mylące. Ale jeśli to TA Yimr to nic dziwnego, że w chapterach jak Eren, Bertholdt i Reiner skakali sobie do gardeł to stroiła dziwne miny - wiedziała co zrobiła i że ludzie którzy posiadają jej krew chcą się pozabijać... I mogła zostać też "wysłana do raju" skoro zamieniła się w bezmyślnego tytana i przyjęła formę tytan shiftera dopiero kiedy zjadła tytan shiftera - mam nadzieję, że jeszcze to się wyjaśni!

-- 9 lis 2016, o 21:26 --

I wszystko się potwierdziło. Pokazali wspomnienia Grishy w formie snu Eren'a. "Uśmiechnięty Tytan" to była Dina Fritz, rodzina Yeager'ów zaczyna zawstydzać rodzinę Skywalker'ów... Wszyscy się nawzajem jedzą i zdradzają. Swoją drogą, uciekła mi opcja edycji ostatniego posta, myślałem że wymazałem zdanie wyżej. Mylą mi się trochę Ymiry, ale może jednak nie do końca - skoro prawdziwa Ymir rozbiła się na 9 tytanów, a Ymir ta "nasza" zachowywała się dziwnie jakby wszystko wiedziała. No i ten tytan co w dodatkowych chapterach i OVAce pomylił Ilse z Ymir i powiedział do niej "Ymir-sama". Coś musi być na rzeczy jednak także całego zdania nie wyprostuje :D. Czekam dalej na więcej info.
Jeżozwierz
Hanshi
Hanshi

Poprzednia strona

Powrót do Poszczególne tytuły