Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
RadioAoi.pl

VNki wszelakie czyli co teraz czytacie

Najróżniejsze pozycje gier azjatyckich, w tym także japońskich.

Postprzez rsc-pl » 11 maja 2016, o 20:50

A ja kończę wszystkie ścieżki w Rewrite, chcę znać to na wylot, żeby móc na anime narzekać :P

eMajTi napisał(a):Soundtrack w Higurashi okropny, grafiki nie podobają mi się, za to czyta mi się nieźle.

Eee no co ty. Soundtrack jest dobry, zwłaszcza efekty dźwiękowe. Tak ponurego brzmienia cykad nie słyszałem nigdzie indziej, naprawdę ciary przechodzą.
Tła to mistrzostwo, mimo, ze są to po prostu przefiltrowane normalne zdjęcia miejscowości Shirakawa - ponownie, klimat nieziemski. Te 2 kwestie nadają VNce o wiele lepszego klimatu niż anime i w zasadzie tym się tylko te produkcje różnią, wersja anima naprawdę wiernie oddała fabułę, ale brakowało zdecydowanie tego specyficznego klimatu z VN.

A o dzięki wersji na steamie, w końcu mogłem zacząć to czytać też, bo oryginale sprity były okropne, te nowo narysowane wyglądają pięknie.
rsc-pl
Sensei
Sensei

Dołączył (a): 22 mar 2016, o 13:13
Pochwały: 12

Postprzez eMajTi » 5 wrz 2016, o 15:24

rsc-pl napisał(a):Eee no co ty. Soundtrack jest dobry, zwłaszcza efekty dźwiękowe. Tak ponurego brzmienia cykad nie słyszałem nigdzie indziej, naprawdę ciary przechodzą.

<ach zapomniałem odpisać>
Yup, na cykady nie ma co narzekać, każdego one ruszają. Chodzi mi o OST z jakim mamy do czynienia podczas "luźnych" momentów, gdy na przykład main gra w jakąś grę z kółeczkiem dziewczyn czy Satoko znów mu dokucza. Te dźwięki, jakie wtedy ta gra wydaje są przeirytujące.

rsc-pl napisał(a):Tła to mistrzostwo, mimo, ze są to po prostu przefiltrowane normalne zdjęcia miejscowości Shirakawa - ponownie, klimat nieziemski.

Mhm, może źle się wyraziłem, bo faktycznie mogłem wprowadzić w błąd. Przepraszam. Moje zarzuty głównie dotyczą postaci i ich nadmuchiwanego ciała. Tła są piękne, to im trzeba oddać :)

Sam za to wziąłem się za czytanie VNki wydanej na system Android (na ios pewnie też), pobranej za darmo w Google Play o nazwie Stellaren. Szczerze... jestem zaskoczony, że produkt na telefon został potraktowany tak serio.
Gra składa się z 5 części po ok 10 czapterów każdy. Jak na razie jestem podczas przechodzenia 2 części, ale już co nieco mogę powiedzieć.
Historia kręci się wokół M, zwykłego inżyniera, który osierocony pracuje sobie w pewnym warsztacie na jakiejś kolonii gdzieś w kosmosie. W wyniku pewnych wydarzeń on oraz córka jego szefa (córka nazywa się N) trafiają na statek kosmiczny o nazwie Baham dowodzony przez niedoświadczoną K. W międzyczasie wplątają się w konflikt miedzy dwoma galaktycznymi mocarstwami.
Fabuła może i sztampowa, ale po darmowej VN na telefon nie ma co oczekiwać cudów. Mimo to, wszystko jest rozwijane bardzo przemyślanie i mądrze! Fabuła później się gmatwa, gmatwają się też relacje między postaciami - sam main hero nie jest całkiem nijaki, co odróżnia go od wielu innych bohaterów vn ;) Postacie poboczne też są bardzo ciekawe, a to co robią jest często motywowane tym co możemy przeczytać w paru późniejszych "specjalnych" czapkach z retrospekcjami. To pozwala nam lepiej przyjrzeć się psychice bohaterów i zrozumieć ich czyny.
Z wad... na pewno postać K - zdecydowanie najbardziej nijaka i jeszcze mało rozwinięta, liczę na więcej w kolejnych częściach. To co mnie jeszcze irytowało w Stellaren, to brak zróżnicowania w wyglądzie postaci, każda bohaterka różniła się jedynie włosami i ubraniami. Poza tym za rzadko zmieniają pozy i są ukazywane emocje na twarzy. W grze dało się też trafić na mini-grę, która polegała na pokonaniu obcego myśliwca własnym i przy okazji omijaniu asteroid. Tak irracjonalnie trudnej i denerwującej mini-gry w vnce jeszcze nie widziałem. Ta osoba, która to dodała do tej vnki powinna być potępiona na wieki ;P Może w kolejnych częściach te wady są redukowane, jak skończę całą to wam powiem ;)
Mimo to, jak ktoś ma mało czasu, a nadal chce poznać składną i dobrą historię, prostą, acz z pięknem w tej prostocie, to polecam - was też powinien zaskoczyć poziom tej produkcji na telefony.
Poniżej macie parę kadrów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stellaren przekonał mnie przede wszystkim do jednego - na telefon też da się zrobić sensowną vnkę, więc na pewno bliżej się przyjrzę co poniektórym, bo do tej pory całkowicie ignorowałem pod tym kątem rynek mobilny. Sam Stellaren ma co prawda masę wad, ale za to napełnił mnie nadzieją.
eMajTi
Moderator lokalny
Moderator lokalny

Dołączył (a): 1 gru 2013, o 22:04
Pochwały: 14

Postprzez rsc-pl » 5 wrz 2016, o 21:00

Może nie do końca visual novel, ale wiele naleciałości posiada.
O czym mowa? New Love Plus+ :)
Więcej:
https://rascal.pl/anime-manga-japonia/n ... tendo-3ds/
rsc-pl
Sensei
Sensei

Postprzez KeraVX » 6 wrz 2016, o 16:57

rsc-pl, propsy za naklejki na 3DS'a :D

To ja dołączę do tematu, bo właśnie dropnąłem Toradorę na PSP, gra świetna i klimat ma i nibym nie powinienem się przyczepić, a jednak jakoś tak, zero przyjemności z gry. Nie wiem, może dlatego że Tora w anime i LN była dobrze zrobiona a gra wydawała mi się tylko odcinaniem kuponów... albo dlatego że teraz jaram się Oregairu i Taiga z ekipą poszły w zapomnienie.
Obrazek
KeraVX
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 17 lis 2014, o 22:12
Pochwały: 11

Postprzez rsc-pl » 11 lut 2017, o 19:17

Kono Yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo YU-NO
Prawdopodobnie najlepszy scenariusz sci-fi ever. Nie, nie tylko w grach. Ogólnie. Mistrzostwo, mózg rozowalony. Do tego ten soundtrack.
Recenzja:
https://rascal.pl/anime-manga-japonia/y ... -recenzja/
rsc-pl
Sensei
Sensei

Postprzez Trash » 12 lut 2017, o 17:55

Zaczęłam właśnie VA-11 Hall-a, polecam wszystkim którzy lubią cyberpunk i chcieliby zagrać w symulator barmana ;D
Trash
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 8 lut 2010, o 21:41
Pochwały: 11

Re: VNki wszelakie czyli co teraz czytacie

Postprzez Lecter9000 » 18 lut 2017, o 18:29

rsc-pl napisał(a):Kono Yo no Hate de Koi wo Utau Shoujo YU-NO
Prawdopodobnie najlepszy scenariusz sci-fi ever. Nie, nie tylko w grach. Ogólnie. Mistrzostwo, mózg rozowalony. Do tego ten soundtrack.
Recenzja:
https://rascal.pl/anime-manga-japonia/y ... -recenzja/

YU-NO to klasyk, jeden z protoplastów gatunku ale imo ciężko w to grać bez poradnika afaik, no i kobyła. Mam na kolejce *^*)b
Otaku to podludzie
Mam mangowego blogaska na którym nakurwiam wrażenia z nowych serii i czasem recki, i czasem niełibowe rzeczy, kliknij linka w profilu, nie pożałujesz.
Lecter9000
Hanshi
Hanshi

Dołączył (a): 6 cze 2014, o 22:45
Pochwały: 2

Poprzednia strona

Powrót do Gry