Zmień rozmiar tekstu   Drukuj

• Bannery
Detective Conan

Dojrzałe anime dla wymagającego odbiorcy

Rozmowy około-anime.

Moderator: Śpiący Manekin

Postprzez Inalion » 31 maja 2017, o 18:16

Szukam anime :) Mam smaczka, żeby jakieś zobaczyć, ale ostatnio mimowolnie zrobiłam się na anime strasznie cięta... Wydają mi się infantylne, głupie, nieciekawe... :( Szukam czegoś, co by porwało moje serce. Jakiejś perełki, w którą władowano sporo kasy, a która mnie nie odrzuci tym nastoletnim klimatem. Wiem, że może dla niektórych wyda się to śmieszne, ale może coś w stylu Death Note? :lol: Przyjmę również shoujo w klimacie Nany albo Kimi ni Todoke.
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Postprzez yuoshi7 » 4 cze 2017, o 23:01

Black Lagoon pewnie oglądałaś? :D Baccano! Albo starsze anime Monster. Lub spróbuj nowego Berserka ;p
Spoiler: pokaż
Obrazek
yuoshi7
Kakka
Kakka

Dołączył (a): 1 paź 2013, o 17:31
Pochwały: 23

Postprzez Yuki_chan3 » 12 sie 2017, o 17:31

Czołem Inalion!
Nie wiem czy dalej poszukujesz jakiś dobrych anime dla wymagających odbiorców bo chętnie zaproponuję pare tytulików, które w wolnej chwili możesz liznąć. Postaram się również nie dawać ich za dużo xD Sama również uważam się za osobę dość wymagającą pod względem fabuły w anime i także poszukuję pozycji o troszeczkę poważniejszym przekazie i wykonaniu. Nie będę się rozpisywać wielce na temat fabuły na tyle bo zajęłoby mi i tobie to niesamowicie dużo czasu więc postaram się w paru zdaniach (postaram się xd) zachęcić.

A wiec możemy zaczynać:
*nie sposób zaczynać polecania omijając dość znany i popularne anime jakim jest "Akira" '98. Nic innego jak klasyka gatunku. III wojna światowa, Tokio zmiecione z powierzchni ziemi i zamieszki. Sama fabuła stoi na najwyższym poziomie i przyznam szczerze, że sama jako gówniara nie zrozumiałam jej całkowicie. Nie jest to oczywiście w najmniejszym stopniu minusem. Tytuł, który każde nam na prawdę sporo pogłówkować i wznieść się trochę ponad zwykły obraz. Jest to anime dość brutalne i nie ma tu zbytnio luźnych scen i ogromu żartów - mamy za to dużo filozofowania, krwi i jak już wcześniej napisałam brutalności.

*"Blue Gender" '99 to następny tytuł, który z wielką chęcią mogę ci polecić. Sam pomysł na fabułę jest znany - ludzie, potwory, kosmos, walka. Jeśli chodzi o BG twórcy pokazali, że tak znany nam temat można przedstawić znów tak samo interesująco. Mamy tu przedstawioną wojnę tak jak powinno się ją pokazywać - brutalność, rozterki bohaterów, którzy są przecież tylko zwykłymi ludźmi i prawdziwa walka, a nie tylko przepychanki "mechów". Uważm, że niesamowicie poruszające jest ukazanie zachowania ludzi (nie tylko żołnierzy) i tego jak się zmieniają pod wpływem tak strasznej brutalności jaka ich dotyka.
*jednym z moich ulubionych anime jest również "Bokurano" '07. Sam początek historii może nie wydawać się jakiś wybitny. Grupka nastolatków w wyniku nudy wybiera się na plażę w poszukiwaniu zajęcia. Trafiają tam na podejrzanego mężczyznę, który proponuję im przetestowania nowej "gry" w której to mają za zadanie sterować wielkim robotem chroniąc przy tym Ziemię. Wydaje się dobrą zabawą, ale jest pewien haczyk: jedna osoba może pilotować wielkiego mecha tylko raz, gdyż ten czerpie swoją moc z energii życiowej swojego aktualnego pilota. Mamy tu nie tylko dobrą fabułę, ale również i obraz postaci. Dużo osób skłaniało się do stwierdzenia, że "Bokurano" poniekąd przypomina "NeonGenesisEvangelion" tym jak zrzuca na dalszy plan same walki i ogromne roboty, a tak na prawdę koncentruję się na ludzkiej psychice. Więc od razu można zadać sobie pytanie czego szukamy od danego anime ponieważ nie jest to tytuł dla wszystkich.

*dam również tu coś z tematyki horroru, a dokładniej mówię o "Kakurenbo" '04. Nie jest to nawet film, bo niestety (albo wręcz przeciwnie) trwa jedyne 25 min. Zaznaczam od razu, że nieziemsko dobre 25 min w których siedziałam jak na szpilkach z słuchawkami na uszach. Jeśli ktoś by podszedł i mnie wtedy przestraszył myślę, że mogłabym już nie mieć okazji polecić tego komukolwiek. Mamy tu bardzo wysmakowane pomieszanie z poplątaniem nowoczesności z tradycyjnymi motywami japońskimi. Brzmi dziwnie? Jak najbardziej ale efekt jest powalający. "Kakurenbo" jest o garstce dzieciaków decydujących pobawić się w chowanego w jednej z ciemniejszych, tajemniczych dzielnic Tokio gdzie to krąży legenda o znikających dzieciach. Nie jesteśmy tu w stanie tak na prawdę poznać i przywiązać się do żadnego bohatera, bo każda akcja tak szybko się zaczyna i wbija w siedzenie. Twórcy bardzo łatwo bawią się widzem - jego emocjami, zdezorientowaniem przy genialnej, przerażającej muzyce, grze świateł i psychodelicznym klimacie. Krótka aczkolwiek zapadająca w pamięć perełka.

*na koniec podam już coś przyjemniejszego; będzie to jak lekki, rozluźniający i mocny oddech. Mówię tutaj o niczym innym jak niesamowicie poruszającym "Katanagatari" '10. Mamy tu opowieść o mieczach wypełnioną niesamowitą ilością symboliki. W przeciwieństwie do wcześniejszych tytułów jakie podałam tu mamy fabułę bardzo prostą, a akcja idzie powoli i monotonnie. Od razy zaznaczam, że cały czar "Katanagatari" jest właśnie w tej prostocie i systematyczności. Co do oprawy graficznej - perełka. Ile razy bym nie oglądała tak samo zachwyca i oczywiście oprawa muzyczna dosłownie powala na kolana. Dodatkowo myślę, że 12 odc (w ilu zmieściła się seria) to idealna długość. Dzięki temu tempo jest idealne, poznajemy dobrze bohaterów i nie czujemy tego poganiania jak w niektórych anime.

Mam nadzieję, że coś tam cię zainteresowało z tego co podałam. Starałam się dać tytuły, których jak udało mi się zauważyć nie masz na malu i chyba ich jednak nie widziałaś. więc może to być coś całkowicie nowego. Buziole gwiazdeczko :*

Obrazek

"Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie." /Dante Alighieri "Boska komedia"

Yuki_chan3
Senpai
Senpai

Dołączył (a): 19 paź 2012, o 00:07

Postprzez tofuking » 16 sie 2017, o 22:01

Praktycznie wydaje się to niemożliwe, ALE jeśli nie obejrzałaś drugiego sezonu Shingeki no Kyojin to jest to istna perełka jeżeli chodzi o development postaci i festiwal braku "Białych Rycerzy", a to powinno w pełni usatysfakcjonować. Wiem, wiem. Rakowy fandom, ale postów na reddicie wcale nie trzeba czytać. ;-;
Równie dobrze polecić, od strony dużych budżetów i dojrzałych bohaterów, Fate/Zero, Kisejuu, Kara no Kyoukai czy Shigatsu wa Kimi no Uso.
O, wpadłem jeszcze na Sakamichi no Apollon.
tofuking
Kyaku
Kyaku

Dołączył (a): 16 sie 2017, o 21:02

Postprzez Inalion » 18 sie 2017, o 19:44

Kurcze Shingeki no Kyojin to jest ostatnie anime, które mi się kojarzy z dojrzałością, przecież to shounen...? Po pierwszym sezonie w ogóle bym się nie spodziwała :O Mówisz, że jest lepiej?
Inalion
Administrator Troll
Administrator Troll

Dołączył (a): 10 sty 2010, o 20:10
Pochwały: 46

Re: Dojrzałe anime dla wymagającego odbiorcy

Postprzez tofuking » 19 sie 2017, o 00:17

Inalion napisał(a):Kurcze Shingeki no Kyojin to jest ostatnie anime, które mi się kojarzy z dojrzałością, przecież to shounen...? Po pierwszym sezonie w ogóle bym się nie spodziwała :O Mówisz, że jest lepiej?

Drugi sezon jest o wiele bardziej dojrzały i ciekawy (sic!) dzięki zwróceniu uwagi na coś innego niż główny protagonista. Powstaje wiele ciekawych wątków, mamy duży progres w fabule i na pierwszy plan wychodzą postacie, które dotychczas siedziały raczej spokojnie w kącie i nieszczególnie zwracały naszą uwagę. Zaryzykuje stwierdzeniem, że Eren, przez większość czasu w drugim sezonie, nie jest istotny. Niesamowite też jest to jak genialnie oddano uczucia bohaterów i odświeżające, że w końcu są w pełni LUDZCY i jak ludzkie mają zachowania w momentach kryzysowych.

A co do gatunku... shonenem chyba raczej to nigdy 100%-towym nie było. Chociaż w sumie sam już nie wiem :P
tofuking
Kyaku
Kyaku

Dołączył (a): 16 sie 2017, o 21:02

Postprzez sierż CrunchWolf » 3 wrz 2017, o 22:43

Baccano, Jormungand, Black Lagoon, Canaan, Speed Grapher, Noir, Phantom: Requiem for the Phantom
sierż CrunchWolf
Kakka
Kakka

Dołączył (a): 17 sty 2011, o 18:00
Pochwały: 21

Powrót do Powiązane